Kezdőoldal » Otthon » Kert » A muskátlit hogyan lehet...

A muskátlit hogyan lehet töveztetni? Már rákerestem az interneten, de mindenhol csak azt találtam, hogy valamilyen gyökereztető szerrel lehet. De engem az érdekel, hogy ilyenek nélkül hogyan lehet eredményesen töveztetni.

Figyelt kérdés
2008. okt. 23. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Egészséges hajtásokat vágsz, és pl. tejfölös poharakba (dús földbe) elülteted. Télire világos, hűvös helyre teszed, és igény szerint öntözöd. Tavasszal ki lehet ültetni.

Nagyanyám felhasítja a hajtások szárát, és beledug egy-egy szem árpát is. Állítólag az segít gyökeret erszteni.

2008. okt. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tényleg? De jó ötlet! Próbáltam kigyökereztetni egyet, és azt mondták, hogy mindennap kell locsolni(persze nem sokat), meg erősen oda kell szoritani a földet, de maghalt.

Mit jelent az, hogy igény szerint locsolni? Tényleg erősen oda kell szoritani a földet? Mert én úgy tanultam, hogy a gyenge hajtás képtelen áthatolni a kemény földön.

2008. okt. 23. 13:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Akár barkácsáruházakban is kapható marhatrágya, ezt keverd el felesben virágfölddel, jól körbe kell nyomkodni. A föld mindig legyen nedves néhány hétig, amíg ki nem gyökerezik, aztán már kevesebb víz is elég neki!

Gyakorlás, és tapasztalt nem árt!

2008. okt. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!