Őszi és kajszibarackot ősszel kell metszeni?
Figyelt kérdés
2017. márc. 19. 12:19
1/4 anonim válasza:
Tavasszal kell mindkettőt, illetve a kajszit csak pirosbimbós állapotban, majdnem rügyfakadáskor.Az őszit már lehet most is.
2/4 anonim válasza:
Egy dologban biztos lehetsz. Azok a rügyek fognak kihajtani, amelyek már rajta vannak a fán. Sem őszi, sem tavaszi metszés után már nem alakulnak ki újabb rügyek virágzásig. Az őszibarack esetében a felkopaszodást kell megakadályozni, mivel a rügyek állítólag csak 1 évig élnek és erős a csúcsdominancia, azaz az ágak és hatások alsóbb rügyei 2 év után már nem hajtanak ki Ezért mindig a rövidre metszést kell választani, ha nagy termést akarunk. Kajszinál a virágrügyek a fiatal, rövid szártagú hajtásokon alakulnak ki, metszéssel a nagyon magasra törő és hosszú ágaktól kell megszabadulni, hogy rövidebb ágakon sok fiatal, 2-3 éves rövidebb hajtás legyen. Emiatt tulajdonképpen folyamatosan kell végezni a metszéseket. A felesleges fattyúhajtásokat el kell távolítani vegetációs időben ill. szükség szerint új ágakat kell belőlük kialakítani, a rövid hajtások kialakítására kell törekedni. Őszibaracknál vegetációs időben is 1-2 alkalommal a leveles hajtásokat 3-4 rügyre vissza kell csípni (vágni).
3/4 anonim válasza:
Én is úgy szoktam, ahogy az első írja, de a kajszit nyár vége felé szokták sokan metszeni, mert olyankor már nem indul erős növekedésnek a metszés hatására, és az a lényege, hogy olyankor már nem fertőz semmi vesszőbetegség, nyugodtan lehet bármit vágni, még csak le se kell kezelni a nagy sebeket sem. Ilyenkor tavasszal meg ugye még élnek a hidegkedvelő baktériumok, ezért is kell olyan későre halasztani a metszést, és ezért kell azonnal lemosózni.
Az őszit tényleg lehet ősszel is metszegetni egy kicsit, hasonló okokból, de az ha túl korán van metszve, még képes újból megindulni, és a gyenge hajtások már nem érnek be kellően, növekszik az elfagyás veszélye.
4/4 anonim válasza:
Ma hallgattam az egyik rádiót és a riporter éppen a barack (nem pontosult, hogy őszi vagy kajszi) metszéséről kérdezte a riportalany kertészt, aki azt mondta, hogy ő már évek óta nyáron, augusztusban végzi a metszést, mert van valami gombabetegség, ami tavasszal a friss vágásfelületen megtelepedve támadja a növényt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!