Kezdőoldal » Otthon » Kert » Diófa ág levágása, mikor, hogyan?

Diófa ág levágása, mikor, hogyan?

Figyelt kérdés
Van 2 diófa a kertben, egészségesek, teremnek, viszont mindkettőnek vannak olyan ágai, amelyeket jó lenne levágni, mert rossz felé mennek. Olvastam, hogy a diófa érzékeny erre. Télen vághatok-e le ágat? Mivel kezeljem a sebet?

2017. jan. 7. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam,hogy augusztusban,de hogy miért fogalmam sincs.Én már több évszakban gallyaztam diófát mert az enyém is megy a tető felé,eddig még meg van,nincs semmi baja.
2017. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Tavasszal ne mert nyomás alatt vannak az ágak.

Sebeket kezelni mert rákos lesz a fa és pár év alatt kiszárad.

2017. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A diófák már agusztusban kezdenek leállni,győkérzete nem szív,azaz pihenőre tér a fa .Nem fog nedvezni a levágott ág helye,de természetesen sebkezelővel be kell kenni .

Tavasszal olyan erősen szív a gyökérzete,hogy a nevet ki fogja itt engedni .Ilyenkor még a sebkezelőt is lenyomja magáról "elvérzik" a fa .Kiszáradás is bekövetkezhet .

Mezőgazdasági boltban több féle fa seb bevonó van .

2017. jan. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Augusztusban baromság, mert tele van nagy méretű, de még használhatatlan dióval, amit elveszít az ember az ág levágásával.

Amikor elkezd hullani, onnantól mehet. Én hullástól november végéig, esetleg december elejéig szoktam, ha még nincsenek rendes fagyok.


Tavasszal, rügypattanás táján lehetetlen lekenni, kb. olyan, mint ha a megnyitott vízcsapot akarja az ember eltömíteni a sebkezelővel.

Nem csak szivárog, hanem szó szerint folyik a nedv kifelé. Nagyobb ágak helyén egy hónapig is folyhat, csúnya fehér foltokat képezve az egészen, aztán meg a folyás lassulásával nagy mennyiségű, takonyszerű anyag képződik a vágáson, ronda látvány.

Télen is lehet még vágni (tél végén már nem), de ilyenkor meg a megzavart nedvkeringés miatt megeshet, hogy ha jön egy mostanihoz hasonló nagy hideg, akkor komoly fagysérülés keletkezik a vágás környékén.

Fagél jó sebkezelő, Biocera nem való semmire. Ha beszáradt a seb, és lejött a Fagél pár év után, akkor meg olajfestékkel kend le a nagyobb vágásokat, hogy ne támadja meg gomba a törzset. Ez az utólagos festés szerintem még fontosabb.

2017. jan. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Én azt tapasztaltam, hogy ez csak a kertészeknek szokott gondot okozni, hogy mikor vágja le az ágat, magának a fának teljesen mindegy. :) A kertészetünkben a két főnök két egymásnak ellentmondó módszernek a híve volt, de a növényeiken nem láttál különbséget.


Csuklónál vékonyabb ágakat bármikor levághatsz. Azért szerencsésebb talán vegetációs időszakban, mert ilyenkor a nedvkeringés miatt a nedv folyamatosan áramlik belülről kifelé, a sebnek öntisztulása van, tehát utókezelés nélkül sincs esélye kívülről befelé megfertőződni. De ha vegetációs időn kívül vágod le, akkor az ekkora sebet azért nem árt külön lekezelni.


Ugyanez a vastagabb ágakra is igaz. Ez esetben viszont azért érdemes mérlegelni, hogy nem szerencsés túl sokáig sebeztetni a fát, vastagabb ágakat (főleg, ha többet egyszerre) érdemes a vegetációs időn kívül eltávolítani. A sebet kezelve, természetesen.

2017. jan. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Szerintem is érdemesebb augusztus végén szeptember elején, mint ahogy tanácsolják. Ha nem nagy az nem vesztes sok termést vele.
2017. jan. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!