Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell nevelni a szerencs...

Hogyan kell nevelni a szerencse bambuszt?

Figyelt kérdés
Kaptam egy szerencsebambuszt, és nem nagyon tudom, hogy hogyan kell nevelni, illetve foglalkozni vele. Csak vízben kell tartani, mert nem hiszem, hogy földbe kéne. Vázába jó ha tartom? Tippeket tudnátok adni ehhez a növényhez?
2010. máj. 2. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Magasabb váza, (mert könnyen felborulhat) egyszerű csapvíz beletenni és ennyi, ha azt akarod, hogy nyúlánk legyen és felfelé nőjön.

Földbe akkor kell tenni, ha bokrosítani akarod, akkor már valami sárkánybambusz a neve.


De lehet még (most csináltuk egy hete) átlátszó henger padlóvázába beletenni, díszkövekkel háromnegyedéig megtölteni és rá a csapvíz, így is felfelé fog terjeszkedni, és nagyon mutatós, mert a kövekkel lehet mintákat is csinálni :)

2010. máj. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és napos, félárnyékos helyen szeret... legalább is nálunk.
2010. máj. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi csak beletettük egy hosszúkás vázába, amibe persze víz is van. :) Nem csinálunk vele semmit már nagyon régóta, de elvan, gyökeret is növesztett. Nem hiszem, hogy különösebb törődést igényelne. :)
2010. máj. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

10:51-es vagyok. Itt olvasgass, bár lényegében annyit találtam, hogy igénytelen, csak víz és napfény kell neki. De itt a link:

[link]


Itt is ír a termesztéséről:

[link]

2010. máj. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2010. máj. 2. 13:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!