Kezdőoldal » Otthon » Kert » A modern ásók mennyivel...

A modern ásók mennyivel jobbak mint a 20 évvel ezelőtt gyártottak?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyenekre gondolok. Most sikerült kettétörnöm egy régi ásó nyelét. :(



2016. aug. 2. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Semennyivel! Lemezből préselt vackok!

Kovácsoltat érdemes venni, az bírja a terhelést.

De amit leírtál az alapján neked az ásónyéllel van a gondod!

[link]

2016. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amit belinkeltél az hengerelt acéllemezből van készítve. A régiek kovácsoltak, ahogy láthatod itt a képen még merevítés is van hosszában a hátoldalán:

[link]

Nálunk kemény a föld és amúgy sem szoktam kímélni a szerszámokat ezért szeretem ha erős kovácsolt egy ásó. Nyelet is szoktunk készíteni akácfából, mivel távol volt a városi bolt hogy vegyünk. Egy balta kell hozzá, fűrész, satupad és vonyókés. De ha közel van a bolt egyszerűbb venni.

2016. aug. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezek még ásók,de a mostaniak egy rakás.....A tiednek a nyele nem bírta a kiképzést, nem az ásó.
2016. aug. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amit linkeltek neked, az jó és normál ásó. Volt még régen a rugós, de már nem kapni, max vatera, jófogás. Ezekkel könnyebb ásni.

Amit linkeltél az olyan ásó lapát szerű, puhább talajhoz inkább. De vegyél bele rendes nyelet, nem fog eltörni.

2016. aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Régen is voltak rossz lemezásók, saját tapasztalat.

A Fiskars lemezásók pedig még a kötött talajt is bírják, ha nem túl száraz, és nincs tele fagyökerekkel. Egyrészt mert jó anyagból vannak, másrészt a lap ívelt, nem hajlik el, harmadrészt meg a köpű olyan hosszan van a laphoz hegesztve, hogy az hosszában ad egy elég komoly merevítést. (Egy rendes kovácsolt ásó azért erősebb, természetesen, de nehezebb is a földbe szúrni, meg nehezebb emelgetni.)

Mondjuk, nekem nem nagyon jönnek be ezek a kereszben-fogantyúk, sokkal jobbnak tartom a nálunk megszokott egyenes nyelet. (Mg-i szaküzletben 750-ért vettem nemrég. Igaz, meg kellett néznem vagy 20-at, mire találtam egyet, amiben nem keresztben ment a szál.)

2016. aug. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én jobban szeretem a régi, kovácsolt vas ásókat. Nehezebbek, az igaz, de ez nem számottevő.
2016. aug. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az enyémek a hatvanas években készültek, de azok még mindig ásók.

Sok Fiskars szerszámom van, de az ásók és a kapák még az eredetiek, le nem cserélném semmire.

2016. aug. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sophia Ajutthaja válasza:

Kovácsolt vas ásó a jó, mert erősebb.

Lemez ásó nem jó, bár mini hobbikertnek (virágos) megfelelő lehet.


A nyél csatlakozása a fejhez a kardinális pont.


A nyél akácból a legjobb. Ez a legritkább. Akár külön megvenni.

2016. aug. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Közelítek a 60-hoz, de élénken emlékszem, hogy öregapámék még úgy tartották, az akáctól hamar égni kezd az ember tenyere. Én, míg vidéken laktam, mindig mogyoróból csináltam nyelet.
2016. aug. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!