Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most még trágyázhatom az...

Most még trágyázhatom az epret? Agro vitality komplexxel. Némelyik épp virágzik, van amelyiken már érik.

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat. Most vettünk kertet, aminek a fele már be volt ültetve eperrel, nem tudom az előző tulaj hogyan gondoskodott róla, illetve volt-e trágyázva.
2016. máj. 19. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Éréskor permetezve már semmiképpen nem használnám. Beöntözésre, hogy a gyümölcsre ne menjen, még esetleg, ha fontos.

De nem jól néz ki az eper, vagy hogy jutott ez most eszedbe? Ha szép egészséges, akkor nem fontos tápoldatozni.

2016. máj. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Eppenseggel nem nez ki rosszul, azt vettem eszre, hogy a mar errett eprek el vannak rothadva, sokat pedig megevett mas kartevo. Nem tudom, pontosan mi, kapalasnal rengeteg pokot lattam a foldon. Onnan jutott eszembe, hogy paprika, paradicsom palantat ultettemazt beontoztem ezzel az oldattal, gondoltam akkor mar az epret is meglocsolom, termeszetesen nem kozvetlen ra, hanem a sorok kozt,cde ugye az elkerulhetetlen, hogy magara az eperre is jusson belole. Ezt a tragyat ajanlottak a kerteszetben, allitolag bio, havonta egyszer elegendo, es minden novenyre jo. Tobbszor nem volt szandekomban adni az epernek belole, gondoltam egyszer nem lehet karara. Szoval adhatok neki? Ket heten belul meg biztosan nem ennenk az eperbol, meg boven kell ernie.
2016. máj. 19. 16:39
 3/4 A kérdező kommentje:
Csakmszerettem volna rendben tudni a kertet, de meg nagyon kezdo vagyok.
2016. máj. 19. 16:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a tövektől távol öntöd, akkor nem biztos, hogy a gyökerekhez jut érésidőben.

Először azt írod, hogy már vannak érett eprek, aztán meg hogy két héten belül nem ennétek belőle. Ezt találd ki, hogy van. Ha már érik, két hét múlva már nem marad rajta.

Ha jól néznek ki a növények, akkor nincs ok pocsékolni rá a trágyát, most már.

Ártani éppen nem árt, de szerintem nem is használ.


A rothadás nincs összefüggésben a tápoldattal, ill. hiányával. Inkább azzal, ha árnyékos helyen van és/vagy túl sűrű, akkor nem is fognak megnőni szemek. Ez ellen valami 3 napos botritisz elleni felszívódó szer kell. Jövőre pedig ritkítsd ki kora tavasszal, vagy már késő ősszel.

A pókok meg ugye rovarokat esznek, nem epret. Legalábbis, én a pókhálóba repülni még csak legyet láttam, epret egyet sem. A csigák szoktak epret enni.

2016. máj. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!