Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az egy hónapja ültetett...

Az egy hónapja ültetett rózsatövek kihajthatnak még vagy annak már annyi?

Figyelt kérdés

Kb 4-5 hete ültettem el 30 db szabadgyökerű rózsatövet, de még nem hajtanak. Van még remény, vagy annak már kuka?

Van valami amivel elősegíthetem a kihajtást azon kívül, hogy locsolom? Esetleg Volldüngerrel beöntsem? Vagy szórják gyökereztető hormon a tövéhez, és úgy öntözöm meg? Van ennek valami értelme?

Zöldek , nem száradtak ki, de még semmi nyoma, hogy hajtani akarnának.

Aki tud segítsen, hogy hogyan tudnám még megmenteni őket légyszíves!



2016. máj. 13. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
ameddig nincs kiszáradva addig van remény
2016. máj. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg van remény, gyakorlatilag nem sok. Ilyen melegben napok alatt ki kellene hajtaniuk.

Azért ne dobd ki, hátha valamelyik meggondolja magát.

Nem kell velük semmit csinálni, a műtrágyázás pl. kimondottan káros ilyen esetben.

Csak említem, a kiszáradt növény is zöld egy darabig.

Vágj le pár centit valamelyikről, szedd le a héját, alatta láthatóan nedvesnek kell lenni (pár másodpercig csillog). Egy rügyet szétszedve szintén erősen nedvesnek kell lenni.

2016. máj. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szomorú vagyok :(

Nagyon ki voltak száradva amúgy, mikor ültettem, így kaptam őket. Maradék tövek, önkormányzati ültetésből. Nem volt becsomagolva a gyökere, semmi,csont száraz volt. Kaptam hozzá "használati utasítást", abban az volt, hogy 3-4 hét múlva kezdenek hajtani. Az már bőven letelt. A faluban a többi is hasonlóan fest amúgy , nemcsak amiket én ültettem, csak egy-kettő hajtott ki belőlük.

2016. máj. 13. 13:53
 4/7 A kérdező kommentje:

Esetleg ha visszavágom?

Nekem úgy tűnik, hogy nedvesek amúgy, ha kicsit belevágok.

2016. máj. 13. 13:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha így nem hajt, akkor visszavágva sem fog, ebben biztos lehetsz.

Nemrég többen panaszkodtak itt, hogy az Obis rózsák nem hajlandóak kihajtani. Tárolási vagy vegyszerezési gond lehet.

2016. máj. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom, az egyik én voltam aki panaszkodott. De ezek nem onnan valók. Nem akar ez nekem összejönni. Pedig nagyon szeretem a rózsákat. Legközelebb konténereset veszek. Inkább kevesebbet, de az maradjon meg.

Mindenesetre köszönöm, azért még reménykedek egy kicsit.

2016. máj. 13. 16:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Alaposan vágd vissza, és kupacold körbe.
2016. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!