Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a neve ennek a növénynek?

Mi a neve ennek a növénynek?

Figyelt kérdés

Nem régen új házba költöztünk és a kertben láttuk ezt a növényt, aminek nem tudjuk a nevét. A levelet összedörzsölve fűszeres illata van, valószínűleg fűszernövény. Mi a neve? [link]


[link]


2016. ápr. 18. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
oregano a tippem,de passz
2016. ápr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet. Nekem még eszembe jutott mint lehetőség a citromfű, mert összedörzsölve olyan mentás citromos illatú. A menta kilőve, mert az is van és ez nem az.
2016. ápr. 18. 21:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Hasonlóan néz ki a bazsalikom is.
2016. ápr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A citromfűnek citromillata van, a mentának mentaillata. (Menta sokféle van.)

Az oregánó illatát szerintem nem lehet citromos mentának nevezni, de te tudod.

Bazsalikom kizárt. Kinézete se ilyen, meg főleg az nem évelő, hanem egynyári.

2016. ápr. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
első vagyok...lehet akár borsmenta is. Elég enyhe mentolos ,de tényleg enyhe. Nekem egy részre volt ültetve az oregano meg a borsos menta,de még egy olyan kiirthatatlant mint a borsos menta :S terjed mint a fene és ha egy picike gyökérdarab valahol ott marad ami nem nehéz dolog miután úgy szétterjed a föld alatt mint a fene noh szóval már nől és terjed is tovább :( én az oreganoval együtt kigyomláltam ki mert benőtt mindent az a kis szemét, így oregano az ott nem fog nőni,de a borsos menta az fix újra,de most majd a melegbe a gyomirtót is bevetem rá.
2016. ápr. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Oregánó. Vagy más néven szurokfű. Tutira. Nekem is van, imádom. Évelő, úgyhogy ahova egyszer elültetted, évről évre kihajt tavasszal elsőként, és terjedni fog. Nem olyan agresszívan, mint pl. a menta.


Rendkívül sokoldalúan használható, fűszerként (a mediterrán konyha alapja), és gyógyteája is nagyon értékes.

Gyönyörű lilás-rózsaszínes virága van, amikor virágzik.


[link]

2016. ápr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!