Kezdőoldal » Otthon » Kert » Napos, nyáron nagyon meleg,...

Napos, nyáron nagyon meleg, egy oldalról nyitott erkélyen milyen növényt lehet tartani?

Figyelt kérdés
2016. márc. 30. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
begúglizod, hogy szárazságtűrő balkonnövények...
2016. márc. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Déli fekvésű, 10. emeleti erkélyen nekem csodás kis chili paprikáim nőttek a ládában, csak naponta kellett őket locsolni. Muskátli eléldegélt, de árvácska meg ilyesmi két nap alatt kisült, hiába vettem palántát.

Pozsgás növények, kaktuszok imádtak kint nyaralni, csak fokozatosan kell a tűző napra szoktatni különben megégnek.

Én még a szobai fikuszt is kivittem, az is szerette.

Lényeg a locsolás és a fokozatos napra szoktatás!

2016. márc. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
muskatli jol birja es nehany tropusi noveny de naponta kell a nagy melegben locsolni, petunia is megmarad akkor
2016. ápr. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ó második úgy útállak.. Mit meg nem adnék egy déli teraszért.. Nekem keleti, reggel kapnak 1-2 óra direkt napot a kis csilik (amiből van 5 különböző habanero, trinidad, morgua, carolina) alig-alig nőnek örülök ha 2-3 paprika van növényenként..😩
2016. ápr. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem minden évben gyönyörű mini futópetúniám van, lényeg, hogy a legmelegebb napokon minden este sötétedés után alaposan meg kell locsolni és hetente tápoldatozni. Kb. 10-11-től addig süti a nap, amíg le nem megy, mégis bírja.
2016. ápr. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Citrusféléket. Csak télire be kell vinni őket.
2016. ápr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem tűző napon leander, vinca (rózsameténg) és petúnia szokott lenni. Meg ezekkel társítom a kakassarkantyút, ami egy citromos illatú, szúnyogriasztó növény. Ezt minden virágárusnál lehet tavasszal kapni. Ha nem vágod vissza hosszan omlik le, ha visszavágod kissé, bedúsul. Ezen kívül sokmindent próbáltam, de kiszáradtak. Még a büdöske lehet jó, de nálam kertben van tűző napon. Mindennek rendszeres tápoldat kell, akkor szépek lesznek. Általában letetvesednek a petúniák, de a karate segít rajtuk.
2016. ápr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!