Kezdőoldal » Otthon » Kert » A hétvégi házam pincéjében...

A hétvégi házam pincéjében feljött kb.10cm talajvíz. Búvár vagy szennyvíz szivattyút vegyek?

Figyelt kérdés
2016. febr. 25. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkabb zsompszivattyu lenne a megfelelo.
2016. febr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos, ha kiszívatod akkor úgyis vissza fog szivárogni.
2016. febr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A búvárszivattyút teljesen víz alá kell meríteni és nincs rajta úszókapcsoló. A szennyvízszívattyúnál elég, ha csak a feneke ér a vízbe és kedvező esetben csak pár cm-nyi vizet hagy ott (közben emelve kell tartani az úszókapcsolót). Ezért a szennyvízszivattyú alkalmas rá. Viszont ezt a helyiség legalacsonyabban fekvő pontjára kell tenni, ahol legmagasabb a vízállás. Viszont mivel pár cm vizet már nem tud felszívni (az emelőmagasság is kényeges !), ezért valamennyi víz mindenképpen ottmarad. Azaz az előbbi válaszadó javaslata lenne a követendő, ha lenne zsomp. Ha nincs, akkor marad a szennyvízszivattyú.
2016. febr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. febr. 26. 10:28
 5/8 anonim ***** válasza:
2016. febr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Nálam is volt hasonló probléma évekkel ezelőtt a pincémben, aminek egy része garázs is volt.

Különösen nagyobb esőzésekkor, mert akkor a garázs felhajtón is lefolyt a víz.

Mivel egyetlen olyan szivattyú sem létezik, ami teljesen ki tudná szivattyúzni, néhány centit mindegyik meghagy.

Ezért én azt a megoldást választottam, hogy az egész pincét úgy betonoztam le (természetesen a megfelelő szigetelés beépítésével), hogy a teljes felület mindenhonnan a bejárathoz (garázskapun kívülre) lejtsen.

A bejáraton kívülre, teljes szélességében készítettem egy árkot, amit természetesen leszigeteltem és kibetonoztam (20 cm széles 40 cm mély).

A bejáraton belülre, készítettem egy 50X50X100 mély aknát (természetesen ezt is nagyon durván leszigetelve).

Az gyűjtőárkot az aknával összekötöttem, egy 50 mm-es csővel, amit az árok tetejétől 10 cm-re építettem be.

(Azért ilyen magasságban, mert így az eső által lemosott por le tud ülepedni az árokban, nem megy át az aknába a szivattyúhoz.

Belül az aknába egy tartó konzolra, egy szintérzékelős szivattyút tettem, ami értelem szerűen folyamatosan készenlétben van.

A szivattyútól a csövet elvezettem jó messze a kertbe.

Az akna kapott egy fedelet, az árok egy brutálisan erős rácsot, ami vígan elbírja a kocsi súlyát.

A rács alá pluszba beépítettem egy keretre feszített szúnyoghálót, így a levelek és egyéb, nagyobb úszó szemét nem tud belemenni, hogy eltömítse az átfolyó csövet.

Igaz ugyan, hogy ráment néhány hetem, de ennek már több mint húsz éve, a rendszer azóta hibátlanul üzemel.

Évente egyszer kiveszem, karbantartom a szivattyút, kitisztítom az árkot és az aknát, bár ez utóbbiból általában nem nagyon van mit.

Az árokból az üledéket, egy erre a célra készített célszerszámmal lehet kiszedni.

Igaz ugyan, hogy az elkészítése munka és anyagigényes megoldás, de hosszú távon megtérül, csak egyszer kell rendesen megcsinálni.

Azóta nem hogy nem áll víz a pincében, de még nedvesedést sem tapasztaltam.

Azóta bármit, bátran le merek tenni a pincébe.

2016. febr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10 cm-es vízhez semmilyen szivattyú nem kell!Ha kiszívatod, akkor vízereket megerősíted, kitágítod és biztosan visszajön a víz.
2016. febr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm a válaszokat.
2016. febr. 27. 20:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!