Kezdőoldal » Otthon » Kert » Olcsó benzines láncfűrészek...

Csabesz80 kérdése:

Olcsó benzines láncfűrészek közt van különbség? Van ami jobban megéri?

Figyelt kérdés
Rengetek olcsó webshopos, barkácsáruházas, hipermarketes láncfűrész kapható, van ezek közt valami különbség? Ház körüli munkákra és kis tanyán gallyazásra kis fák (max. 20 centis) fák kivágására kéne vennem egyet. Hasonló noname (praktiker expert) kaszám van ami tökéletesen teszi a dolgát, ilyesmi láncfűrészt szeretnék ami kis munkákat bírja. (nyilván stihl, husqvarna jobb, hosszabb távon megéri, használt is jobban bírja, stb. de ezt most mellőzzük)
2016. febr. 10. 22:46
 1/7 anonim válasza:
52%
Azért nem gyerekjáték, egy fűkaszáról legfeljebb leesik a damilfej, na bumm, visszateszed, nagy dolog... De ha egy láncfűrészről menet közben leesik a lánc vagy elszakad, akkor meghaltál. Egy ismerősömet tavaly rokkantá tett egy noname láncfűrész, jó sok öltéssel varrták össze az arcát, az egyik szemére megvakult. Hát, én is vettem egyszer ilyen olcsó láncfűrészt, de ahogy az kinézett arról inkább jobb nem is beszélni, a láncot kb. a lélek tartotta rajta, de az is éppen hogy csak alig, inkább csak úgy jelképesen. Használtam vagy kétszer, utána visszavittem, hogy köszönöm, de nem kérem, nem akarok még meghalni. Szóval nem biztos, hogy érdemes olcsót venni, mert nem éppen a legbiztonságosabb. Egy olcsó gépnél a lánc szabadon fut egy vékony sínen, amiről le is csúszhat, egy komolyabb típusnál viszont van egy komoly fogaskerékszerű mechanika, ami fixen tartja a láncot és azzal együtt forog, nem tud róla leesni. A láncok minősége is nagyon silány az olcsóbb típusoknál, nem is az a legnagyobb baj, hogy állandóan élezni kell, hanem magának az anyagnak a szilárdságával kapcsolatban vannak kételyeim. És zabálja az olajat mint egy bélpoklos... Inkább spórolj össze valami komolyabbra, addig meg gallyazás kézifűrésszel vagy akkumulátoros gallyazófűrésszel. A láncfűrész az egy komoly, veszélyes munkaeszköz és érteni kell a biztonságos használatához, egy kezdőnek főleg nem biztos, hogy jó egy olcsó gép, mert több vele a baj és kevésbé biztonságos.
2016. febr. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Ha megoldható az áram, akkor olcsó benzines helyett jó alternatíva lehet egy jobb minőségű villany lancfűrész. Árban ugyan az. Csak lánckenő olaj kell bele,1500 w óránként kb 40 Ft-ot eszik.
2016. febr. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gomzoli ***** válasza:
Stihl MS 170-es motorfűrész 50-60 E közötti áron kapható újonnan. Az általad említett munkákra bőven elegendő a teljesítménye. Tudom, mert nekem is ez van. Kisebb fákat kivágni, darabolni teljesen jó. De vágtam vele olyan fákat is, amik átmérője bőven meghaladta a fűrészlap hosszát.
2016. febr. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Jani350 válasza:
35%

Vettünk a románoktól valami 12 ezerért újonnan. Egy tankot bírt ki és szétment benne a tűgörgő. :D

A kis stihl meg husqvarna kifejezetten igényli a napi 8-10 tankot. Sok állás után is jól indulnak, kivéve ha valamelyik csőnél farsot szívnak.

Úgyhogy támogatom az előttem szólót :)

2016. febr. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 rezy89 válasza:
Üdv! Nekem is 170-es Stihl van, ősztintén szólva nem voltam maradéktalanul elégedett vele mikor megvettem, gyárilag 35-ös vezetővel adják, és vékony lánccal, meg nem mondom hirtelen hanyas lánc... viszonylag hamar elkopott pedig nem volt egetverően sokat használva. 30-as vezetővel és 3/8.-os lánccal most jobb valamelyest, viszont ismerősöknél járva összehasonlítottam régi típusú 170-esekkel, azoknál még nem spórolták ki az anyagot belőlük és a kialakítása is más belülről... Nekem így vezető és lánccserével 68-ban van eddig, merem ajánlani mert nem rossz gép, viszont szerintem nem jár rosszabbul az ember egy Makitával vagy Husqvarnával sem kicsivel alacsonyabb árkategóriában!
2016. márc. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy van különbség. A hipermarketek és sajnos egyes webshopos oldalak a gyártók félresikerült, silány minőségű gyengébb teljesítményü termékeit próbálják meg haszonnal megszabadítani a gyártót hogy termékeit ne darálja vissza a kukába.Vagy egyszerűen csak kartelezik a hipermarketekkel. Ilyen pl. a tesco straus 45cmm láncfűrésze. A jó minőségű csak citromsárga és 52ccm térfogatú. Az ára pedig nem 19 hanem 29 rugó. Természetesen a tesóban ilyen nincs és nem is lesz soha.
2016. ápr. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az eredeti tescos 45ccm es láncfűrészt 100 emberből 85 dicséri és nem ok nélkül,ez alapozta meg a straus hírnevet ezért veszik az emberek még ma is a straus-láncfűrészeket amiket mindenféle kamu matricákkal látnak el.Aki akkor vett annak szerencséje van -nekem is van egy eddig 95 köb fát kugliztam vele össze az évek során és még bontatlan a gép.Citromsárga színben ez az "eredeti" straus sose volt kapható a színe mindig sötétpiros.Piacokon lehet kapni a rózsaszintől kezdve a zöldig-ezeket kell elfelejteni és innen kell rendelni,hátha nem kell telesírni a világhálót totál fölöslegesen! [link]
2019. nov. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!