Kezdőoldal » Otthon » Kert » A diófára futtatott rózsa...

A diófára futtatott rózsa megöli a diófát?

Figyelt kérdés
Egy újságban láttam rózsával befuttatott fát, nagyon megtetszett. Azt tervezem, hogy a diófánkra futtatok, de ma azt hallottam, hogy a rózsa előbb-utóbb megöli a fát. Igaz ez?
2010. márc. 28. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,hogy a rózsa megöli-e a fát.De diófa alatt nem fog virágozni.Inkább a dió fogja megölni a rózsádat.
2010. márc. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor inkább nem ültetek.
2010. márc. 28. 21:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a diófa öli meg a rózsát4A diófa alatt, még a gaz sem nő, vagy csak nagyon gyéren!
2010. márc. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 3 legfőbb probléma: savas közeg, szárazság, árnyék.


A diófa levelei rengeteg csersavat tartalmaznak. Lehullva, a talajba mosódik belőle a sav, még a gaz sem marad meg a fa lombja alatt. A diófa gyökerei közel a felszínhez is feljönnek és nagyon erősek, elszívnak a talajból minden nedvességet. A sűrű lomb pedig nagyon erős árnyékot ad a korona alatt.

Rózsát úgy tudsz ültetni, ha jó nagy gödröt ásol (2-3-szor nagyobbat a szükségesnél) és friss földdel ülteted el, nem a régit töltöd vissza. Mindennap kell alaposan locsolni és a lehullott faleveleket rendszeresen felszedni. Évente ajánlom a rózsa körül a felső talajréteget frissre cserélni, évközben pedig folyamatosan trágyázni (tápoldattal vagy granulátummal).

Rengeteg munka és kétes eredmény: a rózsa így biztosan megmarad és szépen fejlődik, de csak viszonlag gyér virágzásra számíthatsz az erős árnyék miatt.


Azt javaslom, hogy szárazságtűrő, árnyékkedvelő, savanyú talajt igénylő növényt ültess, azzal is lesz rengeteg munka, hogy megmaradjon a dió alatt, de mégis több az esélyed :=)

2010. márc. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem mondtam le a rózsáról, de inkább egy távolabb lévő kútra futtatom.
2010. márc. 29. 21:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!