Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nem nyílnak ki az orchideáim....

Nem nyílnak ki az orchideáim. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
Már mindegyiken van bimbó, és mikor fél centisek lesznek leesnek. Mitől lehet ez? Az ablakpárkányon vannak.

2016. jan. 29. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínüleg túl száraz a levegö nekik. Gondolom, alatta van a fütés, és ezért lesz száraz a levegö
2016. jan. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dorci.nagy válasza:
Nekem is radiátor felett ablakpárkányban vannak az orchideáim, heti 1x öntök alájuk vizet, illetve néha lezuhanyoztatom őket. Ráadásul déli fekvésű az ablak, nyáron is itt vannak. Szépen virágzik, most is épp :) Milyen gyakran öntözöd? Nekem pl keleti fekvésű ablakban tönkrementek...
2016. jan. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Déli fekvésű az ablak, igen alatta van radiátor. Szoktam öntözni, de nem túl gyakran, ilyen spriccelővel szoktam fujogatni őket. Valamilyen tápoldatot használtok?
2016. jan. 29. 15:16
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kell használni tápoldatot. Én orchidedoctort használok. jelenleg 28-ból 19 virágzik, a többi vegetál. Enyémek is radiátor felett vannak, délkeleti ablakban. egy tálcára tegyél agyargranulátumot (obi, kertészeti áruházakban kapni) arra állítsd fel őket, és locsold be vízzel az agyagot bőségesen, ha elpárolog, azonnal pótold.

Öntözni nem spiccelve kell, lehet kapni kaspókat abba állítsd bele heti 1X fél, akár 1 órára, ezután rakd őket az agyaggranulátumra, ott lecsöpög. Fontos, a szobában legyen 21-22C hőmérséklet. Nyáron az öntözés ha nagyon meleg van, akkor 4-5 naponként, és akkor szeretik a spriccelést is, de csak kora reggel, mert este, ha a levélközökben marad a vízcsepp, rokonáriás rothadást kaphat. (Nálam már volt ilyen.) Remélem segítettem.

2016. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!