Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan gondozzam a pálmát?...

Szaprofita kérdése:

Hogyan gondozzam a pálmát? Különültessem novemberben?

Figyelt kérdés
A minap kaptam egy pálma mixet, minimum 20 darab csemete van egy cserépben. Mivel nem tudom a nap 24 órájában figyelni, praktikus tanácsokra lenne szükségem az ápolásával kapcsolatban. Megéri novemberben átültetni?

2015. nov. 26. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen fajta pálmáról van szó? Nem olyanról, ami direkt, a bokrosítás miatt van ilyen sok egy cserépben? (Pl. kencia.)

Ha idővel megnőnek méteresre, és mind külön lesz, akkor hová teszed őket? Vagy pont hogy árulni akarod őket?


Nem kell egész nap figyelni. Ha van nekik egy megfelelően világos hely, és hetente megöntözöd (meg persze odafigyelsz, hogy ne száradjon ki egy héten belül, ha kinőtte a cserepet), akkor más dolgod nincs is.

Az általános virágföld (jó minőségű persze) megteszi, de keverheted enyhén lúgos földdel (C típusú.) Időnként tápoldatozd.

Mivel folyamatosan növő növényről van szó, nyugodtan ültetheted bármikor, megfelelő fény és hőmérséklet esetén nem lesz gond.

2015. nov. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerintem kenciapálma, vagy gyompálma.
2015. dec. 7. 21:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!