Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kútvíz mindig gazdag vasban...

A kútvíz mindig gazdag vasban és egyéb ásványi anyagokban? Mi van még benne? Esetleg vmi olyasmi, ami káros/mérgező?

Figyelt kérdés

Ha egész nyáron kútvízzel locsoltam a veteményeskertet, akkor a növényeim ebből fel tudták venni az ásványi anyagokat?

Honnan tudhatnám meg, mi van benne?

Nem tudom, milyen mély a kút, már így vettem a házat, hogy megvolt.



2015. nov. 13. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Be lehet vizsgáltatni, pl. itt:


[link]

2015. nov. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
vmi házilagosabb módszerre gondoltam, nem ipari mennyiségben termelek, csak kiskertben, szóval ha lehet, nem fizetnék egy vagyont ezért.
2015. nov. 13. 13:48
 3/6 anonim ***** válasza:

veszel mintát és beviszed elemeztetni egy laborba -fizetni kell érte. talán a vízműveknél, vagy más szervnél lehet, vannak akik szokták. kútvízbe lehet bármi szennyeződés, attól függően honnan jön a vízellátás. sok helyen nitrátosak, de talajszennyezés miatt szinte bármi lehet benne (növény védőszer, arzén, olajok....). egy kútvíz bevizsgálása csak az adott időre vonatkozik, összetétele változhat bármikor, nem olyan mélyről jövő ahol minden kiszűrődik.

[link]

egy vizsgálat nem mindenre terjed ki!

2015. nov. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
házilag nem igazán. van PH mérő, talán nitrát hoz is van már hasonló papír teszt, de ez nem sok.
2015. nov. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

az egyértelmű, hogy változhat a minősége.

én csak kíváncsi vagyok, mi van a vizemben, nem vmi hatósági okból érdeklődöm.

ezért a minimum 13 ezres díjat enyhén szólva is soknak tartom, szerintem az egész nyári locsolásom nem került ennyibe. hisz a víz ugye ingyen volt, az áram meg ment napi 30 percet a szivattyú miatt.

2015. nov. 13. 13:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehetnek a vízben hasznos anyagok, és lehetnek károsak. Ezt csak az adott kút bevizsgáltatásával fogod megtudni, ha mégis rászánod a pénzt.

A növények szempontjából általában nem sok jelentősége van (néhány kivételtől eltekintve), mert ahhoz már nagyon durva dolgoknak kell lenni a vízben.

2015. nov. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!