Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha olyan országban élek, ahol...

Ha olyan országban élek, ahol nincs fagy télen, akkor is ki kell szedni a földből a virágok hagymáit?

Figyelt kérdés

Angliában élek, itt nincs nagyon fagy. Kardvirágaimról lenne most szó. Még virágzanak, mert nagyon későn ültettem őket. Ha elvirágoznak, kiszedjem őket a földből? Ha kiszedem őket, mennyirekell visszavágni a szárát? Egészen a hagyma tövénél vágjam el, úgy pihentessem? Vagy várjam meg, míg elszárad, vagy hagyjak rajta 5-10 cm-t, az majd elszárad magától?

Olyan ferdén nőttek szegénykék, lehet, nem voltam elég óvatos az ültetésnél és elborultak a hagymák, nem egyenest bújtak ki a földből, ezért lettek ferdék? Félkörívben ültettem őket egy sorban. Sajnos nem voltam végig "mellettük", mikor növekedtek, mert július végén hazamentem magyarba és most jöttem vissza pár napja-jó gazos volt a kert:D-, és amikor visszajöttem, azt láttam, hogy jópár eldőlt. Nem gondoltam volna, hogy ekkorára megnő. Mikor elmentem, azt hittem, kábé akkroa marad, de még nőtt. Ha tudtam volna, esetleg valami támasztékot rakok mind mellé. Jövőre így csinálom. Már nem fogok ilyen hosszan távol lenni, az biztos. Most meg ültettem tulipánokat, nárciszokat és jácintokat. Azokat nem kell majd kiszedni pihentetni?

Muskátlit is ültettem a kertbe, nem tudom, azt kiszedjem e, mennyire bírja a hideget.

Tavaly kezdtem el kertészkedni, a tavalyiakat már tudom, hogy benne lehet hagyni, de ezek újak.

Liliomot is ültettem, na arról le is csúsztam, nem is tudom, virágzott e egyáltalán. Azt gumóról-vagy miről:D- ültettem, a nagy gazolásban kihúztam azt is, mert csak egy kiszáradt valami volt, aztán láttam meg, hogy jé, ott a papírja mellé beszúrva a földbe:D Még jó, hogy otthagytam, mert különben símán kidobtam volna:D Azt most máshelyre ültettem ideiglenesen, de azt se tudom, hogy kiszedjem e pihenni, vagy benn a szobában cserépbe elültessem.


2015. szept. 7. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
csak annyit tudok segíteni hogy mi se szoktuk kiszedni a jácint és tulipán hagymákat, de jó volt olvasni a történetedet, szeretem az ilyen kérdéseket.
2015. szept. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kardvirág nálunk is csak a keményebb teleken fagy el a földben, nálam szokott benne maradni apró mindig, aztán tavasszal hajtanak össze-vissza.

Egész biztos, hogy nem ültetted elég mélyre, így a virágok súlyától össze-vissza megdőltek a szárak. Mikor tavasszal kihajtanak, még a fejjel lefelé ültetettből is függőlegesen felfelé álló levél nő ki - és nem Ausztráliában, hanem a te kertedben. :)

De ha gyenge a szár és túl nagy a virág, akkor még a helyes mélységbe ültetett is megdől, bár kidőlés még nem volt nálam, az évi többszáz darabból. Ha megdőlnek valamennyire, az nem olyan nagy baj.

Én amúgy csak október második felében ásom ki őket, a fagyok előtt, mert minél kevesebb ideig vannak kiszedve, annál jobb nekik. Legjobb lenne nekik természetesen, ha nem szedném ki őket, csak mondjuk 2 évente az apró sarjakat kihajigálni.

Pár cm-rel a hagymagumó felett szoktam levágni a szárat, kiterítem a garázsban, aztán egy hét múlva megtisztogatom őket, gombaölővel meg atkaölővel kezelem, és úgy tárolom ültetésig hideg helyiségben.

Tulipánt, nárciszt, jácintot csak akkor kell kiszedni, ha már nagyon elsűrűsödtek. Nálam sokezer db van belőlük, de az a tapasztalatom, hogy a visszaültetés utáni évben nem lesznek olyan szépek, fogalmam sincs, miért. Nagyjából 4 évente ásom ki őket.

Liliomból van fagytűrő és nem fagytűrő (nálunk). Az angol éghajlatot szerintem mindegyik elviseli. A szobát semelyik.

Az állómuskátlik -3-5 fokot bírjak ki a szabadban, ezt vedd alapul, lesz-e ennyi hideg.

2015. szept. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, első válaszoló, kedves vagy, hogy ezt írod, kettes válaszoló, köszönöm a kimerítő leírást, nagyon hasznos volt.

Még majd szeretnék ezt-azt ültetni, minél jobban telirakni a kertet, mert nagyon gazosodik meg sok a csiga is. Lehet rászánom magam és beindítom ellenük a hajtóvadászatot reggelente, mikor a férjem megy dolgozni 6-ra, én is kimegyek az udvarra elkapkodni őket. Állítólag ez a legbiztosabb módszer ellenük. 6 hét után jónéhányat találtam a kertben a levelek alatt dagadtra hízva.

Ami érdekes még, hogy a kert 4 sarkába békavirágot ültettem, de az egyik kidöglött-majdnem-kiszedtem, mert nagyon csúnya volt. Pedig ezek nagyon szívós növények. Oda ültettem most egy bokrot pirosas-lilás csüngő virágokkal.

2015. szept. 9. 20:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Összeszedegetéssel össze tudod szedni a tizedüket, ha szorgalmas vagy.

Vegyél csigairtó granulátumot, ott is lehet kapni valamilyen márkanéven. Metaldehid a hatóanyaga. Ez a biztos megoldás.

2015. szept. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
tavaly azzal szórtam őket, de idén nem akarom, hogy a kertem tele legyen kék csirketáp kinézetű cuccal. Attól olyan csúnya lesz az egész. Ráadásul elég sűrűn kell szórni, mivel itt sok az eső. A macskák is sajnos ideszoktak járni, de most egyelőre csak egy csomagot találtam.
2015. szept. 10. 21:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!