Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mely országban van még meg a...

Mely országban van még meg a 4 évszak, és nincs ilyen szélsőséges nyár, mint nálunk? Költözési szempont lenne.

Figyelt kérdés

2 év múlva várhatóan elvégzem a fősulit, és egy olyan szakon végzek, amivel több, mint valószínű, hogy lesz állásom, és ha minden jól megy, egy kis gyűjtögetéssel és szorgalommal pár éven belül lesz elég egy új házra is (informatikusnak, programozónak tanulok). Mindig is jobban vonzottak a külföldi országok, mint Magyarország, de az idei nyár feltette az i-re a pontot, egész egyszerűen kb szenvedtem ezalatt a förtelmes hőség alatt, így mindenképp olyan ország érdekelne, ahol a nyár is maximum 30-32 fokos, és nem júniustól októberig tart a nyár (mint itt, a többhónapos kínzó, perzselő hőség, alias vénasszonyok nyara), hanem mind a 4 évszak van. Lehetőleg Európán belül érdekelne, az ország mindegy.


Ötletek, tippek?


2015. aug. 16. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagy-Britanniára (azért mondom így, mert ott is lehet valamilyen szinten "válogatni" az időjárások között) nem gondoltál még? Ez elég kézenfekvő. Én azzal múlatom az időt amíg ennek az undorító pokolnak vége, hogy felmegyek az meteoblue-ra, megnézem milyen idő van Londonban (20 fok...), aztán sírok egyet...
2015. aug. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Németország déli része, kb. olyan, mint Magyarország volt gyerekkoromban, több mint 20 éve. Na jó, a nyár nálunk talán már akkor is melegebb volt de...


Hosszú tél, novembertől februárig szinte mindig hideg, hó. Ezután szépen fokozatosan tavaszodik, májusban már kellemes meleg van. Nyár igazán július, augusztusban van, de augusztus végén már sokszor hűl le a levegő, szeptember-október pedig kellemes, egyre hűvösödő ősz.


Szerintem Franciaország középső részein is hasonló éghajlat van, valamint a cseheknél, lengyeleknél (a nem túl északi részeken) is.

2015. aug. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Észak Olaszország: Miláno,Verona,Trieszt környéke


Kellemes mediterrán klima de nem szélsőséges. Télen nincsen nagyon hideg és nyár is bírható 28-30 fok.

2015. aug. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Ha meleg van, az a baj, ha hideg, az. Ha esik az eső, az nem jó, ha nem, az sem.

Ezeknek csináljon az ember időjárást...Bele sem merek gondolni, milyen hitvány fizikai állapotod lehet, ha huszonegynéhány évesen ennyire gyötör ez a hőség. Egy 90 éves mamától elfogadhatóak az ilyen mondatok, egy nagyjából egészséges főiskolástól nem.


Különben meg nem kell feltétlenül dobbantanod, elég ha veszel mondjuk egy Bp. belvárosi körfolyosós házban egy földszinti, belső udvari lakást. Ha hőség van, egyszerűen nem mégy ki az utcára. Oda a nap se gyakran süt be, és nyáron is kellemesen hűvös! (Télen persze csak max fűtés mellett nem fagysz ki, de gondolom ez nem szempont)

2015. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Tévedsz utolsó. Akármilyen nehéz elképzelni, vannak olyan emberek akik imádják az esőt, hideget, havat stb és soha egy szavuk nincs rá, mivel csak a nyárt utálják... Manapság divatos azon sírni, hogy senkinek semmi sem jó, de ez nem mindenkire igaz. Én ha lefagyott ujakkal ájulok be a fűtött lakásba és eszembe jut, hogy talán már szinte elgem van a télből, akkor elég ha csak eszembe jut ez az undorító hányadék nyár és máris megint tudom mi a jó nekem. :)
2015. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
4-es te annyira hülye vagy, hogy az fáj. Szerinted ki teheti meg azt, hogy "ha meleg van egyszerűen nem megy ki az utcára"?? Aki nem nyugdíjas, annak muszáj dolgoznia vagy iskolába járnia, azaz napi többször is ki kell tennie a lábát. Bevásárlás, posta, bank, stb., ne is beszéljünk. Meg hát urambocsá' néha a családjával, barátaival is találkozik. Az meg aztán rohadt nagy segítség, hogy Budapesten, ahol a zsúfoltság és a gázkibocsátás miatt még 3-4 fokkal több van, mint az ország többi részén vegyen egy légkondis lakást.. csak azt nem tudom, miben segít, ha az iskola, munkahely úgysem légkondicionált, és ott úgyis megdöglik az ember a 40 fokban???
2015. aug. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Főiskolára jársz, és ennyire nem vagy tisztában Európa éghajlatával, az éghajlati övezetekkel? Hogy melyik övezetben van 4 évszak?

Én csak általánosban tanultam földrajzot, de ez alapján tudnék neked fejből egy kiselőadást rögtönözni a kérdésről, pedig a földrajz volt az egyik legutáltabb tárgyam.

Figyelj, egy jó tanács: ne nagyon akarj házat venni pár éven belül még itthon se, de külföldön meg pláne. Az informatikusok után nem nagyon kapkodnak, a legtöbbnek (főleg az ilyen, világ dolgaiban tájékozatlanoknak) csak gyengébb állások jutnak, amiből nem sokat lehet félrerakni.


Na, még annyi sem jutott eszedbe informatikusként, hogy a guglit használd:

[link]

2015. szept. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!