Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógép vásárlásnál...

Mosogatógép vásárlásnál milyen szempont alapján válasszak?

Figyelt kérdés

Nem volt még mosogatógépem, de már nagyon-nagyon szeretnék.

A közeljövőben valószínűleg veszünk is egyet.

De mit nézzek meg rajta? Mi legyen, illetve ne legyen benne?

3 fős a háztartás, egy 2 éves fiunk van. Nem is fog bővülni. Ritkán tartunk nagy összejöveteleket (évente max 2x). 100.000.- alatt szeretném megúszni.


Köszönöm a tapasztaltak segítségét!



2015. máj. 17. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
12 terítékes legyen (a kilences aránytalanul kisebb, de közel ugyanannyit fogyaszt), lehetőleg pult alá építhető (nagy része olyan), ja és Bosch :).
2015. máj. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Eszedbe ne jusson a 12 terítékes .Inkább mosogass napi 2 x

ha szűkséges .Megtudsz tölteni naponta egy 12 terítékest ? Csak akkor gazdaságos ám ,ha tele van a gép.Még a 9 sem fog megtelni naponta .

Nem kell hasra esni a nagy márkák előtt.Csak azért,mert több programot tudnak ,és sosem fogod azokat használni .

Ugyan úgy megtudnak hibásodni,mint egy kisebb árfekvésűek .

De gagyit se vegyél,itt is jó a közép út.

Igaz,hogy a 12 terítékesbe a nagyobb edények is befértek az alsó részre,de akkor meg nem fér más .Tehát ekkor is 2 ment a gép .5 év után megadta magát a márkás 12 terítékes,pedig csak kb 65 % ban volt kihasználva .

Arról nem beszélve,az előírásnak megfelelően használtuk.Ételmaradék egy edényen,tányéron sem maradt.

A mosogatógép nem konyha malac !

9 terítékest vettünk,és másik márkát ,ezért tudok már különbséget tenni.Ez a gép is már 5 év körüli .

Tippet a márkára priviben írok .

2015. máj. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég primitív dolog lepontozni azért mert nem értesz egyet a másikkal...


"inkább mosogass napi kétszer". Gratulálok


"Nem kell hasra esni a nagy márkák előtt.Csak azért,mert több programot tudnak ,és sosem fogod azokat használni"

Nem tudnak feltétlenül több programot, csak minőséget adnak. 11 éves a Bosch gépem, 85e Ft-ért vettem, soha nem látta szerelő, hibátlan.


"9 terítékest vettünk,és másik márkát ,ezért tudok már különbséget tenni." Az egyetlen korrekt mondatod.

2015. máj. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nézegettem a gépeket, és pl a 12 terítékes Goddess 12 liter víz, és 1,02 kwH fogyasztása van.

Egy Boch (szintén 12) 14 liter víz, 1,02 kwH.

Míg egy 9 terítékes Beko 13 L, és 0,91 KwH.


Tudom, sok féle van még. Ezért kérdeztem, mit nézzek. Azt hiszem, a fogyasztás nem lesz szempont, annyira kicsi az eltérés. És valószínűleg 12 terítékes, amin van fél program.

2015. máj. 17. 22:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is a 12 terítékest ajánlanám. Bőven elfér benne a tányérok mellett a fazék is. Az meg hogy nem biztos hogy megtöltődik 1 nap alatt hát akkor másnap indítom és kész. Nincs az sehol leírva hogy minden nap el kell indítani.
2015. máj. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!