Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez lenne a bazsalikom magja?...

Ez lenne a bazsalikom magja? Ennyire apró? Lehet már begyűjteni, vagy várjak még? Képpel!

Figyelt kérdés

Az elszáradt részből szedtem ki.

Nem hullott ki magától, ki kellett fejteni.

Ki kellene hullania? Várjam meg, ameddig az egész elszárad?

Csak még locsolok, és attól félek, hogy ha magától kihullana később, akkor a vízsugár is kiveri a helyéről, és nem fogok tudni begyűjteni.



2015. szept. 2. 19:17
 1/5 A kérdező kommentje:

Lemaradt:


[link]


[link]


És ebből is van F1-es, vagy fűszernövényekre az nem jellemző?

2015. szept. 2. 19:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Minek neked a mag? Szupermarketekben fillérekért kapsz cserepes bazsalikomot. Kiülteted, és annyi. Szép nagyra megnő, tele lesz sok finom levéllel.
2015. szept. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gomzoli ***** válasza:

Igen, ez a magja!

Szerintem ki fog kelni. Tavaszig várj az ültetéssel, vagy ha most akarnád, akkor csakis meleg, napos ablakpárkányon tartsd a cserepet.

Amit tavasszal vettem bazsalikom vetőmagot, ugyanígy nézett ki, hamar megnőttek, és szép nagyok lettek a cserépben. Ne tegyél túl sokat egy cserépbe!

2015. szept. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem most akarom ültetni, csak mostanában kell begyűjteni a magot, mert már elkezdett elszáradni a növény.


Ezt piacon vettem, kb. 200-300 ft volt.

De miért is vegyek boltban növényt, miért költsek rá újra, ha magról én is tudok nevelni, és ez így ingyen van?

Meg az ember szereti nézegetni, ahogy nőnek a növényei.


De a hipermarketes növényekkel van egy gond, aki szeret kertészkedni, vagy csak szereti a növényeket, az tudja.

Eleve gyanús, hogy mind gyönyörű, egészséges, nagy, fényes.

Aki otthon szeretettel gondozza a növényeit, annak sem néznek ki így sokszor.

És a tescoban nem mennek kis locsolóval meg tápoldattal az eladók.

Növényes blogon olvastam, hogy a kertészedben adnak nekik valami spéci cuccot, amitől ilyen gyönyörűek, és ezzel nevelgetik őket (mint egy drog, csak növényeknek).

Hozzá is szoknak, ragyognak a növények. Így kerülnek a boltokba, ahol a vásárló megveszi, mert olcsó, és 100x szebb, mint az otthoni satnya.

Aztán csodálkozik a sok ember, hogy ha hazaviszi, pár nap alatt lekókad, elcsoffad, sokszor ki is megy. Persze, mert már nem kapja azt a tuti cuccot, amihez hozzászokott.

Na ezért nem szeretek már hiperben venni növényt, palántát meg főleg nem.

Kimegyek a piacra, és igazit veszek, nem mellesleg pedig az ár is töredéke.

tavasszal vettem kis virágokat, 40 ft-tól vannak a piacon, a boltban meg 2-300 ft, azért amikor 20-30 tövet veszel meg, nagyon nem mindegy.

2015. szept. 3. 08:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam magot szedni, hogy mikor már nagyjából szárazak a magszárak, leszedem őket, az aljuknál összekötve (fejjel lefelé) felakasztom őket a garázsba utóérlelni, aztán tavasszal újságra kiütögetve kiesik annyi, ami nekem kell. Vagy össze is lehet morzsolni, a morzsalékot félretolva ott marad a mag.
2015. szept. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!