Kezdőoldal » Otthon » Kert » A bazsalikom évelő vagy sem?...

A bazsalikom évelő vagy sem? Virágzás óta sárgulnak az alsó levelei. Mitől?

Figyelt kérdés

Van ahol azt írják évelő van ahol azt hogy nem. Mi az igazság?

Amióta virágzik az alsó levelei száradnak, sárgulnak pedig szoktam tápozni. Mi lehet a baja?

Ha ősszel mindig behozom a lakásba tavasszal pedig kirakom az erkélyre megmarad évekig?


2015. aug. 9. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem évelő, melegkedvelő egynyári növény, bent viszont szép teleltethető világos helyen.


Ha szárad az alsó levele akkor vagy nem kap elég tápanyagot vagy kevés vizet kap, a pangó vizet sem kedveli viszont.

2015. aug. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy mitől sárgulnak az alsó levelek, azt miből tudnánk ugyan, ha semmit nem írsz a körülményekről? (Ha már fotót nem teszel fel.)

Pl. hogy bent tartod vagy kint, volt-e mostanában máshová rakva, ha kint van, mennyire árnyékos vagy full napos a helye, mekkora a cserepe a növény méretéhez képest, magában van vagy más növények közé zsúfolva, stb.

2015. aug. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Erkélyen van, délután 1-től estig süti a nap, 29 cm átmérőjű és 25cm magas nagy cserépben van, másfél-2 hetente teszek az öntözővízbe tápot, kezdetben ritkábban öntöztem(volt hogy csak hetente egyszer) de mostanában naponta-kétnaponta reggel teleöntöm az alátétet vízzel amit hamar fel is szív mert olvastam szereti ha nedves a földje és arra gondoltam hogy a kevés víz a baja.
2015. aug. 11. 13:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Ebben olyan nagy tartási hiba nem látszik.

Ami esetleg lehet: túl nagy az a tányér, és két öntözés között nem szikkad meg eléggé a föld (az állandó sarat sem bírja, rothadni kezdenek a gyökerek), mondjuk ennek nem sok esélye van szerintem.

Vagy lehet túltápozás, vagy rossz minőségű táppal egyoldalú tápozás (valamelyik anyag annyira feldúsul, hogy másik tápanyag nem tud hasznosulni). Vagy eleve rossz minőségű a virágföld. Vagy egyéb.

2015. aug. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!