Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fajta kaktuszom van?...

Hillen kérdése:

Milyen fajta kaktuszom van? (kép lent)

Figyelt kérdés

Kaptam egy kaktuszt:) Nagyon szeretem, viszontkíváncsi lennék a fajtájára hogy megfelelő gondozásban részesülhessen!:)

[link]

[link]



2015. aug. 17. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Virág nélkül, és ilyen picinek nehéz megmondani.

De Mamillaria, Rebutia vagy Notocactus az, amire tippelnék.

2015. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)
2015. aug. 17. 20:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Valami Mammillaria.
2015. aug. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ment a zöld kéz mind a 2 kommentelőnek. Esetleg azt megtudnátok mondani, hogy kb. hány cm-esre nőnek meg? Mert nem találtam meg, képen pedig nem tűnik túl nagynak.:)
2015. aug. 18. 10:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Jól tartva olyan 10-15 év alatt lesz 30 cm magas kövér oszlop. (Tehát nem gömb, meg nem keskeny magas oszlop, hanem a magassága úgy 3-4x akkora lesz, mint a szélessége.)

Persze, ha megpróbálod télen-nyáron szobában tartani, akkor egy nagyon formátlan, megnyúlt valamit kapsz. Most még némi naphoz szoktatással tedd ki a szabadba, és nagyjából novemberig kint lehet (a rendesebb fagyokig), akkor vidd hideg helyre (0-15 fok), a fény nem számít hidegben, vaksötét is lehet, olyankor úgysem fejlődnek. Régebben én is csak így tudtam teleltetni, bár akkor még kevés kaktuszom volt, csak úgy 50-60.

Nyáron elég havonta öntözni (elég nagy a cserép), vizet öntesz alá, aztán amit egy óra alatt nem szívott fel, kiöntöd. Ha gyakrabban öntözöd, akkor nem lesz olyan szép. Télen egyáltalán ne öntözd.

2015. aug. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:)
2015. aug. 18. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!