Kezdőoldal » Otthon » Kert » A levendulám kiültetés után...

A levendulám kiültetés után elkezdett kókadozni. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Cserepes növényt vettem, amíg a cserépben volt, semmi baja nem volt.

Napos helyre ültettem, meg is locsoltam, alulra tettem tápanyagban gazdag földet.

Előtte volt 3 levendulám, amik elszáradtak. Azt mondták, hogy a sok locsolás miatt lehetséges.

Ezért most csak ültetés után locsoltam meg, azóta nem.



2015. aug. 13. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Túllocsolás lehet baj,könnyen kirothad a gyökere,ezenkívül szereti a meszes talajt, ha kiültetésnél cserépből kivéve netán megsérül a gyökere már azt is megsínyli, ilyenkor ugyanis nem szabad megbolygatni a földlabdáját.
2015. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehet, hogy a cserepes növény eddig üvegházban volt és nem szokott hozzá a kindi hömérséklethez meg napsütéshez, ezért sokkot kapott és elpsuztult.


Legközelebb elöször pár anpig tarts félányékban a szabadban - ha már nem kókad el délutánra, akkor szintén pár napig napos helyre tedd és csak utána ültesd ki.

2015. aug. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most ültetted ki?

Ilyen hőségben nyugodtan öntözheted pár naponta, vagy homoktalajon naponta is. Ha belenyomod az ujjadat a földbe, és 2 cm mélyen száraz, akkor mehet a víz.

Kiültetés után ugyanabban a fél-egy liter földben van a gyökérzet, mint cserepes korában. Ebből kikapja a vizet, a mellette lévő nedves földből csak mérsékelten tud nedvességet kiszedni.

2015. aug. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2 napig még cserépben volt, és addig sem volt semmi baja.


Lehet, hogy csak a hirtelen környezetváltozás miatt kapott sokkot?


Egy levendulám él még korábbról, és úgy emlékszem, hogy kezdetben az sem festett túl jól, aztán rendbe jött. De mivel 3 nem élte túl ezt a nyarat, ezért aggódom. :(

Nagyon sajnálnám, ha a mostaniak sem maradnának meg. :(

2015. aug. 13. 16:56
 5/5 anonim ***** válasza:
nálunk a nagy levendula bokor mellett kinőttek kis 5cm-esek azokat én is most ültettem sorba, 2 naponta locsolom és semmi bajuk nincs.
2015. aug. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!