Tudnátok öntözési praktikákat mondani?
zöldségek, paprika, paradicsom stb.
nem földbe hanem kulékavicsba ültetsz
házilag én régi állami gazdaságból 25-ös kpe csövet összeszedtem kifúrkáltam milis fúróval ahogy nekem kelett van ahol gravitációs 1000 literes ibc-ből csak kinyitom a csapot, de van ahol direktbe a szivattyút kötöttem rá úgy nyomattam úgy kicsit nagy volt a nyomás és az már fúrta a földet ki területnél de bővítettem a locsolt területet és eloszlott a nyomás utánna már jó volt az is.
3000l/órás szivattyúhoz minimum 500nm-t kell becsövezni 50 centis sortávnál 50 centis tőtávval akkor még éppen jó nem túl erős.
azt mondják nem jó így mert sok víz megy egyszerre és???
Legalább nem mindent egyesséval locsolok kannával vagy esőztetve a szívattyúról mert pl ennek meg a hátránya hogy hamarabb kapja el a betegségeket
amúgy akkora területet 1 napig csinálgattam csak úgy ráérősen kifúrkálni összerakni és csak a kpe idomokat vettem T és L 8000-ért 400/ darab és ennyibe került.
előny: vÍztakarékosabb időtakarékosabb kisebb a betegség hajlam. a gyárival szembe előnye még hogy nem kb 60 ft/m és azt pár év után eldobhatod ha eldugult mert nem igazán lehet takarítani ez így meg örök élet ha valahol eldugul véletlen könnyű kitakarítani is.
hátrány el kell találni a megfelelő mennyiséget ahova talapíteni szükséges, meg az elkészítése időigényes de csak egyszer kell megcsinálni.
ez nem az enyém de innen loptam az ötletet
Én rendes bolti csepegtető szalagot használok a konyhakerti részlegben.
A vastagabb falút kell venni, ez olcsóbb helyen olyan 21-23 Ft körül van méterenként, és 3 évesnek mondják, de nálam átlagban 4 évet bírnak, vagyis évente 5-6 Ft. Ahol csak egyfélét tartanak, az egész biztosan a vékony falú, amit egy éves használatra gyártanak nagytermelők számára, és ősszel kidobják. Ez is jó több évig is, de sokkal gyengébb, kilyukad, meg nehéz vele dolgozni, annyira puha, és csak 3 Ft-tal olcsóbb. Ha nincs a közelben vastag, rendeld meg postán, nem lesz drágább, mint ha vackot veszel drágán helyben. (Pl. Horton van jó szaküzlet, ők postáznak is.)
Konyhakerti növényhez a 10 cm-es lyukkiosztásút érdemes venni, mert nagyobb korukban már soron belül összeérnek az egyes növények gyökerei, nincs veszendőbe menő víz, hamarabb kijuttatod a szükséges mennyiséget, és ha egy csepegő szem netán eldugul, akkor a mellette lévő még ad vizet. (Ha már több eldugul, viszont a cső nagy része még jó, akkor megoldja a gondot egy varrótű...)
A tartozékok is pénzbe kerülnek, de azokat csak egyszer kell megvenni negyedszázadonként.
Mindenestől évente méterenként kevesebb, mint 10 Ft-ba kerül a rendszer, és csak ráindítom a szivattyút, aztán megy.
Nagy előnye, hogy másfél-két óra után is csak egy 10-20 cm széles sáv vizes, közte száraz a föld, nem kel a gyom, ha nem esik, nem kell kapálni.
Ez a fő gond vele, a cső kerülgetése. Ez ellen minél később szoktam felrakni, ameddig van csapadék tavasszal, addig nem teszem ki.
(Ööö.... Tell Vilmos nem William volt, hanem Wilhelm.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!