Kezdőoldal » Otthon » Kert » Azt hittük csak picit lejt a...

Azt hittük csak picit lejt a telek ahova a medencét állítottuk. Nagyon el van deformálódva. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A betonozáson/ásáson kívül van más megoldás amivel síkká tehetnénk a medence helyét?

Esetleg homokkal, hungarocellal kitámasztani?


Mindenképp engedjük le azt a sok vizet amit beleengedtünk vagy érdemes kitámasztani?


Sajnos még teljesen kezdők vagyunk, nem gondoltuk, hogy ennyit számít az a szerintünk minimális lejtő.


2015. júl. 4. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. vizet leengedni


2. normális alapot készíttetni (hozzáértövel)


3. megfelelö módon tenni oda a medencét


4. feltölteni

2015. júl. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogy van a telek eldeformálódva? Nem lehet érteni.
2015. júl. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A medence van eldeformálódva a telek miatt.

A telek nem sík, hanem lejt.

2015. júl. 4. 18:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ehhez szakember, csak vízmérték, meg egy olyan hosszú léc, ami legalább olyan hosszú, mint a medence sugara. Kiszintezed, oda teszel földet ahol kevés, onnan áthúzod ahol sok, nem kell ehhez diploma. Mi 17 m3 medencét állítunk fel évről évre, soha nem csálé, mert így csináljuk.
2015. júl. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

De ugye azt nem mondod komolyan, hogy lejtőre tettetek medencét úgy, hogy nem ástatok/emeltetek neki egyenes alapot ?? :D Ilyen jót már rég hallottam.


A vizet ha van elég nagy tartályotok ki tudjátok szivattyúzni és később újra felhasználhatjátok, de mindenképp le kell engedni.


Ezután megfelelően sík alapot ástok neki, és visszateszitek a helyére. Ezt a homokos-hungarocelles hülyeséget nem értem...

2015. júl. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mint írtam annyira jelentéktelennek gondoltuk a lejtőt, hogy nem gondoltuk ekkora gebaszt okoz, mivel eleve nem annyira nagy a medence.


Arra gondoltunk, hogy homokkal szintezzük ki, de a föld igazítás jó ötlet!

Köszönöm!

2015. júl. 4. 18:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is így jártam évekkel ezelőtt...

Tudva,hogy kb. 2~3 hetente(vagy néha hamarabb is) mindenkápp vízcsere lesz,addig én megnyomtam lábbal befelé,és betonvasakat vertem le közvetlen mellé,erre pedig KPE csöveket húztam,így nem dörzsölte ki az oldalát.

Addig a 2 hétig csúnya,idétlen volt...de kibírtuk,és a víz sem olcsó.

2015. júl. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!