Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kihajthat még a datolyaszilvám?

Kihajthat még a datolyaszilvám?

Figyelt kérdés

Ősszel vettem egy fát. Fel is kupacoltam a téli fagyok miatt.Tavasszal kibontottam. Adtam neki némi műtrágyát is.

Nem hajtott ki. Tehetek valamit érte vagy mondjak le róla?

Lecsíptem a kisebb ágak tetejéből és belül zöld.

Ilyenkor mi van?



2015. máj. 22. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg veheted a következőt. Mostanra már minden betegeskedő fának ki kellett hajtania.

Sőt, az alanya általában lótuszszilva, aminek a földben lévő része még szerintem soha senkinek nem fagyott el, ráadásul még gyökérdarabról is képes kihajtani, amennyiben él. Hát legalább ennek ki kellett volna hajtania, még ha elfagy is rajta a nemes. Úgyhogy komplett pusztulás.


Az egy dolog, hogy zöld az ágak belseje, de élnek is, nem szárazak? Mert szárazon is zöldek az ágak, ha nemrég haltak meg, pl. egy gyilkos mértékű tavaszi nitrogénműtrágyától.

Másik ötletem, hogy ha ősszel nem iszapoltad be, akkor kiszáradt a télen. Vagy ha ültetés előtt pár napra vízbe tetted, akkor a gyökér nagy része elhalt, és a fa kiszáradt a télen.

2015. máj. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már rég zöldellnie kellene, több ok is lehet: betegség/nem fogta meg-elhal a gyökérzet/ műtrágya nem hiányzott neki.
2015. máj. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk már virágzik...
2015. máj. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Reménykedni még lehet, de ezen kívül megfelelően kell locsolni, hogy semmiképpen ne száradjon ki. Az őszi vásárlásnak ez a hátulütője, hogy az ősszel megsérült gyökérzetű növények gyökérzete télen nem tud regenerálódni, sőt tovább károsodik és tavasszal jóval több energiát kell fordítani a gyökérzet regenerálására, mint egy több éve beültetett fának.

Mindenesetre az jó jel, ha az ágak metszésfelülete élő növényt mutat.

2015. máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha naponta locsoltad, akkor azzal mindent megtettél. Nem hinném, hogy monília vagy ilyesmi kapta volna él, mert azért csak kipattant volna a rügy és onnan nyiffan ki (illetve pont amiatt).
2015. máj. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem már nem fog kihajtani. Ha újraülteted akkor mindenképpen tartsál be pár alapszabályt: érdemes ültetéskor/előtte talajfertőtlenítőt kiszórni , nyugalmi állapotban soha nem műtrágyázunk, takarás előtt le lehet permetezni gombaölő szerrel (pl. dithane m45) , illetve takarás után tavasszal lemosó permetezést végezni hogy az esetleges gombásodást megakadályozzuk, illetve ültetéskor érdemes jól beiszapolni és utána is locsolni ha szárazság van.
2015. máj. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ősszel jól beiszapoltam.

Most tavasszal adtam neki műtrágyát. Attól tartok,hogy sokat is-bár a többi fa is kapott és nőnek is szépen- eból kifolyólag öntöztem is, hogy ha mégis sok lenne akkor csökkentsem a hatását. Tavasz óta ugyan úgy néz ki. A tetején van néhány tavalyi hajtás azoknak a vége kissé ráncos, de lejjebb és a törzse úgy néz ki, mint amikor vettem.

Én okozhattam a halálát már ha vége szegénynek?

2015. máj. 26. 09:57
 8/8 anonim ***** válasza:
2 éve vettem egy konténereset vagy 7 rongyért, az 2 hónap után kinyiffant. Azzal nyugtattam magam, hogy tavaszi telepítés és a locsolás ellenére a nagy szárazság miatt nem fogta meg. Mikor konyulni kezdtek a levelek, hiába öntöttem rá napi 2x 15L vizet, annak kapáltak. Azóta vettem egy fejlettebb törzsűt még akkor ősszel, az megfogta és virágba borult mostanra. Kicsit sárgul a levele, de az tápanyaghiány.
2015. máj. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!