Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyit számít egy öntöző...

Mennyit számít egy öntöző rendszer a kertben?

Figyelt kérdés
Gondoltam rá, hogy kútról beállítok egy folyamatos csepegtető öntözést a kertben, elég nagy a kert amúgy, a kútnak meg nagy a vízhozama. megéri?
2015. máj. 16. 20:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen növénynek szánod, paprikára,uborkára,paradicsomra,kukoricára stb. megéri sztem, pl. hagymára már szórófejet építünk be.
2015. máj. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom, 1800 négyzetméteres a telkünk és nagyon tápanyagdús földünk van, viszont hajlamos száradni és gyomosodni. Mulcsolni ekkora területet nem lehet, de folyamatos csepegtetéssel a felkapált-felszántott földet talán kordában lehet tartani.


Paradicsommal próbálkoztunk, van néhány eprünk, igazából tavalyról ennyi.

2015. máj. 16. 20:21
 3/15 anonim ***** válasza:
Mulcsozni nem nagyon szoktak, max. agroszövetet használnak,az bevált, eperre jó a csepegtető, csak úgy kell elhelyezni hogy mindegyik tövét érje víz, átnedvesedjen.
2015. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

agroszövet, hm. Az ugye fekete, nem szárítja nagyon a földet?

Mennyibe kerül az anyag? Nem földem van, csak telkem, szóval nem tudom megéri-e beruházni. De nekem is tetszik a megoldás.

2015. máj. 16. 20:26
 5/15 anonim ***** válasza:
Interneten/gazdaboltban lehet pontos árról tájékozódni, mi azt használjuk a kertészetben, alatta egész jól tartja a nedvességet mivel hasonlóan működik mint egy fólia de azért szellőzik is, így nem kell kapálni/gyomirtózni, max. a növény tövénél.
2015. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én csepegtetek szinte mindent, kb. ekkora területen.

Jó sokba kerül, de a termés legalább duplája, mert öntözés nélkül sok dolog nem terem meg ebben a száraz, összeállós földben.

Hátránya, hogy nehéz miatta a talajművelés, ezért csak május folyamán szoktam berakni a csöveket, hogy addig géppel is lehessen lazítani a talajt a sorközben, a sorokat pedig szabadon lehessen kapálni.

2015. máj. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egyébként a kert nagy része még szűz, 1800 négyzetmétert nem tudtam felásni.

Milyen géppel érdemes nekiállni? Van aki azt mondja, hogy ezt csak szántani lehet, kevés hozzá a rotációs kapa. Kapából láttam elektromosakat is, de az nem hiszem, hogy felszakítja a kemény füves földet.

2015. máj. 17. 10:43
 8/15 anonim ***** válasza:
a robi csak magházföl készítésre meg sokan sor művelésre használják én nem, a túllazított föld nagyon gyorsan kiszárad, meg robival 10centit tudol megmunkálni azért egy kis kertitraktor is tud 20 centin szántani ha akar de nem szokták azt se megerőltetni csak hogy gyönyörűen tudjon szántani, én még a kertet is az mtz-vel 30centin megszántom
2015. máj. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha le van nyírva a fű, akkor egy rendesebb rotációs kapával simán fel tudod vágni a földet, a fűcsomók nem képeznek akadályt. (Persze, ezt csak nedves talajnál lehet megtenni, nem csontszáraznál.)

Viszont a rota tényleg csak a legfelső réteget dolgozza meg, 10-15 cm-t. Ahová a legtöbb növény gyökerei mennek, azt a réteget nem.

2015. máj. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

És ha csak le van nyírva a fű, arra mehet az agroszövet? úgy, hogy persze ahova a palánták kerülnek, ott felásom? Az úgy jó?

2015. máj. 17. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!