Kezdőoldal » Otthon » Kert » SOS! Az orchideám szára...

SOS! Az orchideám szára elkezdett sárgulni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két napja még csak egy kis része volt sárga,tegnap mikor este hazaértem,már majdnem teljesen lesárgult a szára. Mitől lehet ez? Megégette a nap az ablakban vagy valami más? Nem tudom mit csináljak,mert majdnem az egész szára elsárgult és már csak csak alja zöld. Visszavágjam a zöld részig?

Talán még fontos lehet,hogy most lett átültetve,pontosabban akkor mikor észrevettem hogy besárgult,mert arra gondoltam,hogy talán penészes lett az ültetőközege vagy hasonló. Bár már amúgy is esedékes lett volna,mert elkezdtek a gyökerei a cseréből kinőni.


Itt vannak képek róla:

[link]

[link]

[link]



2015. máj. 15. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális jelenség, ha nem kap elegendő nedvességet a növény. Az elszáradt virágszárból még a bennlevő nedvességet felhasználja a növény, mivel egyébként nincs olyan élettani állapotban, hogy a virágszáron sarjnövényként hozzon.
2015. máj. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pedig hetente egyszer szoktam öntözni,sőt hagyom állni a vízben,hogy amennyit gondol felszívjon,utána lecsöpögtetem és csak következő héten öntözöm újra. Azt gondoltam ez így jó lesz,mert azt olvastam meg mondták többen is,hogy nem szabad sokat öntözni,mert akkor elrohad. :(

Most már visszavágtam a zöld részig,remélve hogy új életre kap. Egyszer már bevált ez a módszer,de akkor nem kellett ennyire visszavágnom szegényt. :(

2015. máj. 15. 11:12
 3/7 schocko ***** válasza:
Ez természetes, az orchidea így működik...például a lumbhullató fák sem valami hiány vagy betegség miatt hullajtják le ősszel a leveleiket...
2015. máj. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát az addig oké,hogy ősszel a fák hullajtják a leveleiket,de szerintem az nem ugyanaz,mint mikor az orchidea teljes szára csak úgy spontán besárgul és összeaszalódik. Különben hogy nőnének meg olyan nagyra,ágas-bogasra,ha amúgy ilyen kicsi példányként is csak gondol egyet és "meghal"? Én nem hiszem,hogy ez természetes.
2015. máj. 15. 12:01
 5/7 schocko ***** válasza:
Pedig természetes, olvass utána...
2015. máj. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam rákeresni,de mindenhol csak arról találtam információt,hogy mitől sárgul a levele. Nem tudsz esetleg linkelni akkor?
2015. máj. 15. 21:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a virágszár még növekedésben van (volt), vagy már levirágzott? Ha utóbbiról van szó akkor természetes jelenség és vissza vághatod a zöld részig. Ha még nem virágzott le és épp növésben volt akkor nem természetes, valami nem stimmel vele. Valóban fontos info, hogy átültetted a növényt, ha virágzás előtt állt, akkor ez nem volt jó ötlet. Átültetni virágzás után érdemes csak de azt is elég 2-3 évente, ha már nagyon kinőtte a cserepet. Nem baj ha kinőnek a cserépből a léggyökerek, ez nem árt neki. Szóval szerintem ezt a virágszárat most vágd le a zöld részig, ezzel már nem tehetsz semmit, aztán figyelgesd mit csinál.
2015. máj. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!