Kezdőoldal » Otthon » Kert » Penészes lett az orchideám...

Penészes lett az orchideám földje. Mivel irtsam ki? Valamint mikor kell locsolni?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a teafaolaj baktérium és penészölő hatású. Arra gondoltam, hogy a cserép alá csepegtetek kicsit belőle.


A locsolás: Mikor még látom, hogy kicsit nedves a földje, vagy mikor már kezd darabossá válni a szárazságtól? És az igaz, hogy a leveléhez vagy a virágjához nem szabad hozzáérni, mert elhervad?



2015. ápr. 27. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha kicsit nedves még a földje, akkor nedves, nem kell locsolni. Trópusi növény, de csak a mocsári növényeknek kell, hogy állandóan nedves legyen a földje. Szerintem a legjobb lenne átültetni vagy 'napra' tenni, hogy ki tudjon száradni a földje (de ne közvetlen a tűző napra, mert megég!).

A teafaolaj valóban penészölő, kérdés, hogy mennyit ártanál vele a növénynek? Most egy pár napig ne locsold, ez a legtöbb, amit tehetsz.

[link]

2015. ápr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Darabossá kezd vállni a földje? Akkor ténylegesen földbe van ültetve az Orchidea, nem ilyen fenyőkéreges, kókuszos, fehértőzeges, perlites mixbe? Az nem túl szerencsés szerintem.

[link]

2015. ápr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg nem ültetted virágföldbe az orchideádat, mert azzal halálra ítéled... A léggyökerei megfulladnak virágföldben. Az orchideának valójában nem is kéne ültető közeg, eredeti élőhelyén fákon élősködnek, csüngenek. Nálunk csak azért van ültetőközegben hogy egyrészt valahogy megálljon a cserépben, másrészt párásítsa a növényt.

Ha az ültetőközeg bepenészedik akkor rendesen túlöntözted, az orchidea nem bírja a pangó vizet, sosem szabad alatta állnia. Ha már bepenészedett a "föld" akkor az menthetetlen, minél hamarabb vegyél új orchidea földet és ültesd át a növényt, a régi közeget dobd ki. Nézd át a gyökereit, amelyik rothadásnak, penészedésnek indult az távolítsd el, csak az egészséges részeket hagyd meg. Ha még nem olyan nagy a kár és nem az egész gyökérzete rothadt el akkor van esély a megmenekülésére, de legközelebb figyelj oda, hogy ne öntözd túl! Mindig a léggyökerek színét figyeld ha nem tudod kell-e öntözni, ha azok szép élénk, világos zöldek akkor még jó, ha szürkéssé, fakóvá változnak akkor öntözésre van szükség.

2015. máj. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!