Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hangyák mászkálnak a gyümölcsf...

Hangyák mászkálnak a gyümölcsfákon. Csináljak valamit ellene vagy hagyjam úgy?

Figyelt kérdés
A levelek is összecsavarodtak, és onnan mászkálnak ki, nem tudom, ez a hangyák műve lehet?
2015. máj. 5. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A hangyák jelzik, hogy levéltetvek támadták meg a fát (ezért csavarodtak össze a levelek), ők meg a tetvek által kiválasztott édes levet nyalogatják.
2015. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. máj. 5. 14:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Bizony. Csak nagyon ritkán fanyalodnak a a fa sebéből kicsorgó mézgára ha van finomabb is.
2015. máj. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tavaly majdnem ráment az egyik körtefám, mire rájöttem, hogy nem a levéltetveket kell írtanom, hanem a hangyákat. A hangyák tenyészetették a levéltetveket. Szóval az ilyen buliban, ahol hangya is van, ott nem előbb vannak levétetvek, és a kedvükért mászkálnak a hangyák, hanem éppen fordítva, a hangyák viszik fel a levéltetveket a fára. (Hogy honnan, azt ne kérdezd, nem bírtam rájönni.) Heteket pazaroltam el, hogy fújtam Spilannal, Mospilannal, Pirimorral, és hétről hétre rosszabb lett a helyzet.

Ekkor szántam el magam a hangyairtásra. A lombot levetítve a földre egy 4 méter átmérőjű körben 30cm mélyen kitermeltem a földet. Megszórtam gázosodó talajfertőtlenítővel, majd visszatermelve a földet alaposan belocsoltam. Festékes boltban kapható takarófóliával letakartam (hogy a gáz ne szökjön el), és fadarabokkal lesúlyoztam rendesen, hogy a szél el ne vigye.

Ezután újra permeteztem felszívódó tetűírtóval, és láss csodát, a következő heti permetezéskor már nem volt tetű a fán. Igaz, hangya sem :-)

2015. máj. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!