Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az enyhe tél miatt idén is...

Az enyhe tél miatt idén is lehet kukacinvázióra számítani a gyümölcsfákon?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 5. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem volt megfelelő tavaszi lemosó permetezés, akkor igen.
2015. ápr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kukacokra gondolsz, gyümölcsmolyokra?

Ezek a kemény kontinentális telekhez alkalmazkodott rovarok. Kemény telek után csökken a számuk, de a felük-negyedük mindenképpen áttelel. Majd rajzás idején kell ellenük permetezni. Az első rajzás idején mindenképpen érdemes. Egyrészt, mert a későbbi rajzások már jobban elhúzódnak, másrészt meg ha az első rajzáskor lecsökkentjük a számukat, akkor az éréshez közel már nem kell vegyszert használnunk.

2015. ápr. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Imrici válasza:
100%

Maximálisan egyetértek az előttem szólóval.

Ezeket az Isten általi (félresikerült?) teremtményeket az általunk kártevőnek minősített gombákkal, baktériumokkal, vírusokkal, meg egyéb "haszontalan" bogarakkal, hernyókkal lárvákkal, stb. kiírtani soha sem tudjuk. Egy hetekig tartó -20 fok is csak csökkenteni tudja a számukat.

A Gugli a barátod!

Írd be a keresőbe, hogy milyen gyümölcs kártevői ellen szeretnél védekezni.

Biztosan találsz szakemberek által írt tanácsokat a monitorozást, a védekezést illetően.

Lesz sok.Sőt! Lesznek egymással ellentétes verziók is.

Hámozd ki a lényeget, és dönts belátásod szerint.

Bőséges termést!

2015. ápr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én egész télen szotyiztattam a kismadarakat, hogy a kertembe szokjanak. De azért már készítem elő a kontakt és felszívódó szereket is a bevetésre. Bár kétszer is lemosóztam (szélcsend és szép idő volt) de fel vagyok készülve az gyenge tél miatti erős megjelenésükre...
2015. ápr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Magyarul: odaszoktattad az énekesmadarakat, hogy a mérgezett rovarokat megegyék.
2015. ápr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Annyira azért nem volt enyhe tél. Igaz, olyan hideg sem, mint a régi szép időkben, de volt néhány hosszabb hideg periódus. A legfőbb gond főleg a kártevők vegyszer-rezisztenciájának ill. az őket pusztító madarak stb. megritkulásával van.

Ja, és külön pont az előző hsz-nak! :)

2015. ápr. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!