Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet a tormát kiírtani...

Hogyan lehet a tormát kiírtani vagy egy kis részen belül tartani?

Figyelt kérdés

2015. máj. 1. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahol nem akarod, hogy legyen, ott legalább fél méter mélyen kiásol minden darabkáját.

Ezután meg szorgalmasan kiszedegetsz minden egyes hajtást, ami nem ott nö, ahol akarod.


Igen hosszadalmas dolog.

2015. máj. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Apum mesélte, hogy a katonaságnál egy unalmas délután meg akartak bizonyosodni, hogy milyen mélyen van a tormának a gyökere. Nekiálltak körbeásni egy tormát, és majdnem 1,8 méteres gödröt ástak és még nem volt vége a tormának:D
2015. máj. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kétnaponta levágod minden földfeletti zöld részét. Ellőbb-utóbb feladja.
2015. máj. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jó kérdés... A torma nem egy könnyen legyőzhető fajta... A mi kertünk is tele van, de mi örülünk neki (ipari méretekben fogyasztjuk), úgyhogy inkább kerülgetjük, még akkor is, ha rondán néz ki a hagyma, paprika stb. ágyás közepén. Mi is próbáltuk kiirtani, de mivel nem ment egyből, inkább engedtünk neki :)

Tanácsként olyasmit mondok, ami ellenkezik az elveimmel, de tutira bejön. Mivel nagyok a levelei, könnyű gyomirtóval beflittelni, anélkül, hogy a környező növényeket is bántanád.. Én a Monsanto (fujj) Rundup nevű gyomirtóját ajánlom, uis.2 hét alatt lebomlik, azaz két hét múlva már bármilyen növény csírázik és megél azon a helyen (különösen, ha csak a levelekre fújod).

2015. máj. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
BETONOZZAD LE A TERÜLETET.
2015. máj. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Roundup ugyanaz a glifozát, mint a még kb. 20 egyéb általános gyomirtó.


Én is ezt csinálnám, ha nem akarnék nagyon sokat feleslegesen dolgozni, hogy egy részt letakarnék valami ponyvával, a többit meg legyomirtóznám. Jó nagy dózis kell neki, legalább 4 %.

2015. máj. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Jobb ha elköltözöl(vicc),de ha egy szezonban hetente lekapálod,biztos eltűnik(megfullad).én kipróbáltam, és sikerült
2015. máj. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Avetinó-tól szeretném kérdezni. Mire használják a tormát nagy mennyiségben? mi csak savanyitáshoz,vagy mustár helyett használjuk. Ha adna néhány ötletet. vincze.se@gmail.com . Köszönettel venném, Sándor
2015. máj. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!