Kezdőoldal » Otthon » Kert » Beérik az eper akkor is ha...

Supra01 kérdése:

Beérik az eper akkor is ha kevés napsütés éri?

Figyelt kérdés
Az erkélyre szeretnék egy pár palántát ültetni, de csak kb. délelőtt 10-11 óráig éri közvetlen napsütés. Van rá esély, hogy beérik így is?

2015. ápr. 23. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Van. De nagyon lassan és nem lesz igazi finom.
2015. ápr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
amiket idén ültettem azok közül azokérzik magukat a legjobban amelyek szinte egész nap árnyékban vannak. virágzanak meg van rajtuk picike eper. amik egész nap napon vannak azokon még virág sincs.
2015. ápr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálom, hátha :D
2015. ápr. 23. 20:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Annak napfény kell, legalább fél napon keresztül.

Egy nyugati erkélyen iéyen a twermés, ahova csak délután süt a nap:


[link]

2015. ápr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kár, nekem pont keleti fekvésű :S
2015. ápr. 24. 21:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Hány óráig süt oda a nap? Mert ha délig, akkor már van esély. Legfeljebb úgy kell elhelyezni, hogy a napfény utolsó oda sütő sugarai is érjék, legalább oldalról. Egészen az erkély korlát mellé teszed a külső sarokba egy állványra vagy a falba fúrt függesztő csavarra, akkor, akkor az utolsó pillanatig kapja a fényt. Csak a szél le ne vigye, amikor viharos.


A falba készült egy furat és egy műanyag tipli került bele. Abba bele hajtottam egy hosszú csavart, amire a galamb mindig rátelepedett és oda pottyantott a cserébe. Ennek megakadályozására tettem fel a két drót tüskét. Azóta nem tud ráülni a madár.

Most nem eper van benne, de nem is ez a lényeg, hanem, hogy így lehet feltenni erkély falára függesztett csrepet bármivel, arra az oldalra ahol a legtovább éri a nap.


[link]

2015. ápr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes leírást!

Szerintem 11 óráig biztos odasüt, de majd a hétvégén letesztelem pontosan!

2015. ápr. 27. 17:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!