Kezdőoldal » Otthon » Kert » Virágzáskor a réztartalmú...

Virágzáskor a réztartalmú szer tönkreteheti a termést?

Figyelt kérdés
Úgy jártam, hogy monília ellen permeteztem fulicur solo-val, de benne marad a tavaszi lemosó után a gépemben a vegasol eReS kombinált , réz és kéntartalmű szer. Olvastam hogy ez nemcsak lemosó permetezéshez jó, ezért benne hagytam. Ma viszont utána néztem, és azt olvasom rézzel nem szabad virágzáskor permetezni. Elviszi az összes termésem? Még a második eresztésbe is tettem, legyen akkor már egyforma. :-( Nagyrészt almafákról van szó.

#virágzás #Vegasol #permezezés
2015. ápr. 20. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:

hát nem igazán szereti az tuti, de ha csak nem mostad ki annyi maradt benne az nem csinál nagy bajt mert elhígul annyira, meg kiülepedett a permetezőbe ahonnan elég lesz kimosni. Ennyitől baj nem lesz. De érdemes odafigyelni hogy mosd ki mikor használtad, mert nem tesz jót a tömítéseknek se meg beletud úgy túrósodni meg kötni néhány szer hogy utánna azon bosszankodol majd hogy miért nem mostad ki.

Amúgy énis pont ezeket használtam, meg már azóta merpán 80wp is mert hozhattam el a munkahelyről ami megmaradt bekeverve.

2015. ápr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez egy motoros háti permetező, igazán nem szokott eldugulni. De sajnos nem maradék volt, hanem félig volt a tartály. Azt hittem nem árt.
2015. ápr. 20. 12:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát én egy féltartálynyi lemosáshoz használt töménységű réztartalmú lemosópermetezés után nem biztatnálak sok jóval. Tribázikus réz-szulfát tartalmú szerekből 0,2-0,25% töménységben ajánlják virágzás esetén a monília elleni védelmet.

[link]

Én a Cuproxat FW és a Bordói lé + kén NEO sc szereket ismerem, amiben ilyen tökéletesen lesemlegesített és mikroformulázott (tribázikus) rézszulfát van.

Ezeket szoktam virágzásban alkalmazni kontakt szerként.

Ha jól tudom a Vegesol eReS rézhidroxid hatóanyagú, és 1% töménységben kell alkalmazni lemosáshoz. Ha egy féltanknyi volt meghígítva, még akkor túl magas koncentrációban alkalmaztad.

Máskor a bekevert lemosó permetet ne hagyd a permetezőgéped tankjában. Egyrészt a szuszpenzió lassan de biztosan megszűnik a kihígított oldatban, a részecskék összetapadnak, összecsapzódnak. Másrészt a levegő oxigénje is "öregíti" az oldatot. Harmadrészt a hatóanyag esetleges kálcium ion tartalma a levegő széndioxidjával vízoldhatatlan csapadékot képez.


A történtek ellenére drukkolok, hogy hátha nem tetted tönkre a gyümölcsfáidat és kibírták.

Majd, ha már látszik, hogy túlélték a virágok, egy visszajelzést írj légyszíves, ismereteimet gazdagítaná a te tapsztalatod is! Kösz előre is!

2015. ápr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, írni fogok. Egy hét után már látszani fog?
2015. ápr. 20. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Moniliára nagyrészt a csonthéjasokat szokás permetezni.
2015. ápr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van négy szilvafa és két meggyfa is, a "rendes" szer amivel permeteztem az Sulicum Solo felszívódó szer volt. Egy jó csomó dologra jó még a monílián kívül. A felesleges dolog az a vegasol volt. :-(
2015. ápr. 20. 23:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel megégnek a bibék a réztől, és így nem tudnak megporzódni a virágok, a megporzatlanok meg lehullanak. Szerintem olyan 10 nap körül kell nekik ehhez.

De a virágok nem egyszerre szoktak nyílni, úgyhogy a koraiak talán már meg voltak porzódva, a bibe elhalása nem okozott gondot, a későiek meg még nem voltak kinyílva, és a szirmok megégtek, de a bibét meg a porzókat megvédték, tehát ezekből is lehet termés.


Folicurt egyébként én is használok almafa-lisztharmat ellen, nagyon jó erre is, már egy permetezés rendbe teszi a nem túl beteg részeket.

2015. ápr. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást. Tegnap néztem, van egy szép fontos almafám, azon látszik a szirmokon, az olyan 20-30 %-os.


[link]



Persze a bibéket még érhette ettől.

A többi almafán egy nap után nincs nyoma, de nincs is ennyi virág, és még fele sem nyílt ki. A szilvasfáim már elszórták a szirmokat, ahogy írod ezek szerint megúszhatták, volt még egy szépen nyiló vilmos körte, de azon semmiféle égésnyom nincs egy nap után. Talán megúsztam nem túl nagy kárral.

Mondjuk annak a virágmennyiségnek a negyede sem teremne, mert fizikai képtelenség, az egy óriásira növő fajta.

2015. ápr. 21. 08:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!