Kezdőoldal » Otthon » Kert » Chili ültetés gombaölő szer?

Osynho kérdése:

Chili ültetés gombaölő szer?

Figyelt kérdés
Lassan ültetném az idei chili állományt, vettem Vondozeb Dg-t a palántadőlés megelőzésére. A kérdésem, hogy már a mag elültetésekor, az első vízbe is érdemes tenni?

2015. febr. 10. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:

gömbaölővel azért nem kell itatni a növényt, ha megfelelő földbe meg helyre teszed nem nagy valószínűséggel lesz beteg.

DE te tudod én inkább megafolt és kendalt teszek stressz tűrő és kondicionáló kissebb eséllyel lesz beteg és még erősek is lesznek ha már egy kicsit beáztatot ültetés előtt egységesebben kel ki a földből és intenzívebb növekedés látható rajta felel fele kipróbálás után mondom ezt

2015. febr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Florimo palántaföldet használok, 2 decis vizespohárba ültetem a magokat, belocsolva, majd fóliával lefedve. Cserépkályha mellett 27-28 fokon keltetem őket, tavaly egész jó arányban sikerült a dolog. Idén nagyobb mennyiséget ültetek, szeretném, ha minél több összejönne, ezért hondoltam a gombaölőre.

2015. febr. 10. 21:59
 3/4 anonim ***** válasza:

A magolás után a beöntözést ilyen gombaölős vízzel csináld. A felszíni részek legyenek jól átitatva vele, lentebbre úgyis szivárog nedvesség. Nem kell tocsogni a földnek.

Mikor kelegetni kezdenek, a borítást szedd le (legkésőbb akkor, én nem is használok semmi borítást), és onnantól már csak alulról öntözz, a talajfelszín legyen mindig száraz, mert a palántadőlés a felső fél cm-en támad - de csak ha nedves a felszín.

2015. febr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Így csináltam. Ma 40db Reaper és 7db 7 Pod Brown került elültetésre, kíváncsian várom a fejleményeket! :)
2015. febr. 11. 19:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!