Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fát ültettünk, mennyi idő...

Fát ültettünk, mennyi idő múlva derül ki hogy megfogta-e?

Figyelt kérdés
Hirtelen felindulásból XD vettem 4 oszlopos gyümölcsfát. Szabadgyökerűt. A szomszéd ásta a lyukat, elég kicsit, és nem akartam okoskodni, mert így is szívességet tett. Ráadásul be se locsoltuk utána, nehogy megfagyjon. Nedves volt a föld, kb 12 óra múlva locsoltam meg. Azóta olvastam hogy kellett volna előkésziteni a talajt, stb. Van esély hogy így is megfogja? Mit tehetnék utólag?

2015. ápr. 4. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Szabadgyökerűt a hibernációs szakaszban ültetnek november környékén, nem amikor rügyezik. Jó mélyen fel kell puhítani a földet, megszórni trágyával, elültetni, karózni és locsolni. Majd meglátod megmarad -e.
2015. ápr. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem csak meglocsolni, hanem beiszapolni kellett volna. Lehetőleg egyből ültetéskor (a faggyal nem függ össze), de pár nap késés nem számít így levelek nélkül.

Az már gond lehet, ha kapott némi vizet, ettől összeállt a talaj, és a beiszapolási próbálkozás már nem mossa a gyökerek köré kellően a földszemcséket.

Azért nem túl rosszak az esélyek.


Ha most történt az ültetés, akkor újraültetheted, hogy ne csak megmaradjanak, hanem fejlődjenek is.

2015. ápr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csütörtökön ültettük őket. Rügyek már voltak rajta. Most persze ezek a rügyek elszáradtak (összegömbölyödtek). Minden nap locsoljam? Amúgy ismerőstől vettem a fákat. Tudom h a kereskedőnek eladó, de akkor is szomorú vagyok /leszek ha nem maradnak meg. Nem az ára miatt, hanem évek óta hallgatjuk a fásitást, most is így volt, ezért lett a végén elkapkodva. Mit csináljak? Ültessük át, rendesen? És ha aztán majd az lesz a baja? Köszönöm, hogy írtatok nekem! És ha még tudtok valamit hozzászólni, csak nyugodtan! :-D
2015. ápr. 5. 21:55
 4/7 A kérdező kommentje:
*halogatjuk
2015. ápr. 5. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Elszáradtak a rügyek? Az csak kiszáradás miatt lehet, de földben lévő fánál ennyi idő alatt nem nagyon hihető, ha van rendes gyökérzet, mert valamennyi nedvességet azért csak tud felvenni.

Ha gondolod, nyugodtan ültesd át, úgy, hogy a felső porhanyós föld kerüljön a gyökerekhez, aztán iszapold be rendesen, hogy a gyökerekhez folyjon a híg iszap. (Egy kis taposással, mozgatással lehet segíteni.) Lehet, hogy valami darabos föld került a gyökerek köré, ami még be sem lett rendesen öntözve, ezt nem tudhatom.

A legtöbb fajtánál még nincsenek akkora hajtások, amik miatt nem lehetne ültetni. Különben is, még nem fogta meg a jelenlegi helyén, tehát kár nem származhat abból, ha ültetsz.

(Az elmúlt héten még én is átültettem 3 saját oltványt, és teljesen biztos vagyok benne, hogy meg is fognak maradni.)

Ha rendesen csinálod, akkor már csak nagyobb aszályban kell öntözni őket.

2015. ápr. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kellett volna a gödör aljára egy kis talajfertőtlenítőt szórni, hogy a pajorokat elpusztítsa. Aztán néhány lapát trágya, vagy komposzt. A fa gyökerét megmetszeni, a szemzését észak felé fordítani, letenni a gödörbe, és egy-két vödör vízzel nyakonöntve a kiásott földet fordított sorrendben visszatéve beiszapolni, és későbbi locsoláshoz kitányérozni - a szemzés a föld felett legyen. Egy-két fokos talajmenti fagyban nem fagy át a föld 10-20 centi mélyen.

Végül a fa koronáját a gyökérrel egyensúlyban lévő méretűre visszametszeni.


Ha ílymódon át tudod ültetni, ültesd át.

Ha nem, akkor legalább műtrágyás/tápoldatos vízzel locsold 4-5 naponta, egy-egy vödörnyi vízzel...

2015. ápr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát... Nem szeretném elkiabálni... :-) de úgy tűnik, hogy 3 fácska jól érzi magát,a rügyek amik voltak rajta, tovább nőttek, ill. az egyiken volt pár levélke, ami ültetés után összesodrozódott, az is újra "kinyilt" és nől tovább. :-D remélem folytatják a növekedést! :-) a negyedik, legkisebb fácskán nem látszik változás. A férjem nem akarta átültetni őket, úgyhogy csak locsoltam őket. Lehet ez a pár nap hűvös idő is kedvezett nekik. Jaj, úgy örülök :-D (van itthon műtrágya, de nem tudom milyen. Nem mertem műtrágyás vízzel locsolni, nehogy pont evvel csináljak bajt. Rózsaszín granulátum,apum adta h ogy szórjam a virágoskertbe. Azoknak nem ártott. De szerintem ő se tudja milyen fajta műtrágya.)
2015. ápr. 11. 07:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!