Réz tartalmú szerrel szabad-e őszibarack fát permetezni?
Lehet, csak nem mindegy, hogy mikor, milyen készítményt alkalmazol.
Pirosbimbós állapot előtti lemosópermetezéshez bármilyen rézkészítményt, vagy réztartalmú lemosó permetszert használhatsz. (Pl.: olajos rézkén)
Pirosbimbós állapot elérése után már csak a mikroformulázott tribázikus réz-szulfát hatóanyagú szereket lehet alkalmazni a perzselés veszélye nélkül.
A fenti linken olvastam róla ha jól emlékszem, és már vagy 2 éve virágzásban Cuproxat FW szerrel permetezek tafrina ellen, egyszer virágzás kezdetén, egyszer fővirágzásban , és végül sziromhullás után is ezt alkalmazom, de már teszek bele felszívódó szert is (Chorus). A Cuproxat kontakt szer és 20 ml / 10 liter permetlé töménységben kell alkalmazni.
A fent leírt Cuproxat-os blokk után 2 alkalommal Chorus-szal permetezem az őszibarackot.
Majd áttérek egy másik tribázikus réz-szulfátot tartalmazó szerre, a Bordói lé+kén NEO sc készítményre. (A NEO előtti betűjelzése régebben NANO volt, még régebben FW)
Ebből 25-30 ml / 10 liter töménységben permetezek, mikor már zöld diónyiak az őszibarackok. De a különösen rézérzékeny nektarinokat is ezzel a módszerrel permetezem a legkisebb perzselődés nélkül.
Nyáron a Bordói lé+kén NEO készítményt azért is kedvelem, mert a kálcium tartalma miatt a levegő széndioxidja hatására a kipermetezett szer hamar (2 óra alatt) megköt a levélen, és esőállóvá válik. Így a meteorológiai előrejelzés alapján, ha lehetséges az eső előtti napon szoktam megelőző jelleggel permetezni vele, és egy hétig biztonságban vannak a barackfáim.
Az egész család nagyon kedveli az őszibarackot, van vagy 10 fám, különböző érésidőkkel, hogy egész nyáron ehessük a friss érett zamatos őszibarackot.
De hasonlóan Cuproxattal védem virágzásban a többi gyümölcsömet, csak őket nem a tafrina, hanem a monília és más gomba és bakteriális betegségek ellen (meggy, alma, körte, birs, szilva) és a két három alkalommal végzett felszívóvó gombaölő szer után, a többi fánál is áttérek a kontakt Bordói lé+kén NEO szerre, amikor már az almánál a viaszréteg kialakult.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!