Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meg tudnátok mondani, hogy ő...

Meg tudnátok mondani, hogy ő milyen növény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Szóval őt örököltük. Fogalmunk sincs róla, hogy kicsoda-micsoda. Edgárnak hívják és nem hisszük, hogy jól érzi magát nálunk. Ha tudjátok, hogy milyen, akkor utána tudunk olvasni a gondozásának. Előre is köszönjük a válaszokat. :)


[link]



[link]


2015. márc. 9. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
valami pálmaféleség lehet ,több vizet adnék neki,és több fényt
2015. márc. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Valószínüleg Yucca elephantipes, nagyon sok fényt igényel, de csak mérsékelt öntözést.
2015. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ő????????? Szegény meggyalázott nyelvünk!
2015. márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rengeteg fényt kap, vizet kevesebbet, de akkor sem tűnik túl egészségesnek. Vagy nem is tudom. Lehet, hogy csak a "téli depi". :D Amúgy, kedves utolsó, szerintem a helyesírásommal nincs különösebb probléma, direkt személyesítettem meg a növényt, mivel el is van nevezve. Nyilván, belekötni az emberbe könnyebb, mint segíteni. Ha neked sincs fogalmad róla, hogy milyen fajta, akkor offolj máshol. Köszi.^^
2015. márc. 9. 17:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy Yucca pálma. A közvetlen napfényt nem szereti, csak a világosat. Úgy látom, nálatok nagyon süti Nap. Egyébként egészségesnek tűnik.
2015. márc. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Függönyön keresztül nem árthat neki a nap.


Ha nem szoktad, akkor tápoldatozd, általános tápoldat megteszi, vagy levéldísznövényekre való.

2015. márc. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Akkor arrébb fogjuk tenni egy kicsit. Meg kap tápot is, hátha összeszedi magát. Már vagy 20 év körüli, nem most kellene, hogy vége legyen. A muskátlik is megoldották a telet, remélem, hogy ennek a gaznak sem lesz baja. :)
2015. márc. 10. 14:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Yucca, nem túl igényes.

Tegyétek világos meleg helyre. Szerintem semmi baja nem lesz a közvetlen napon sem.

A locsolással óvatosan kell bánni, mert nem szereti a sok vizet. Én 2 hetente locsolom, ha nem felejtem el, bár az enyém még kicsi.

Nyáron ki is lehet tenni az erkélyre, udvarra, ha van erre lehetőség, kikupálódna egy kicsit.

Viszont Edgárnak jól jönne egy kis tápoldatozás! :)

2015. márc. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!