Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfa gyökere tud kárt...

Gyümölcsfa gyökere tud kárt tenni a kerítésben?

Figyelt kérdés
Konkrétan a szomszéd a 70cm alappal rendelkező közös fal kerítésünk tövébe ültetettet gyümölcs fákat,a fal alapjától kb 20cm-re.Az hagyján hogy a lombja átnő majd hozzám,amit persze kedvességből nyírni fogom a kerítés vonalába,így szép formájú fája lesz.De a kerítés megcsinyli-e ezt a szakszerűnek nem mondható ültetést?Bár hozzá teszem (ikerházról van szó),a telek nagyobb részét ő használja s még ezzel is idegesíteni akar,hogy a levegőből ugyan de még így is honfoglalósdit játszik.
2015. márc. 8. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Rendeletben meghatározott, hogy a kerítéstől milyen távolságra szabad fás növényeket ültetni. A jelzett 20 cm nem engedélyezett, sövény is legalább 50 cm-re kell legyen. Gyümölcsfa legalább 3-4 méterre.
2015. márc. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha tényleg nem tudsz vele együtt élni, és nem is akarsz soha jóban lenni a szomszéddal, akkor mond meg neki, hogy nem tetszik neked az a fa, ahol van, és mit szándékozik tenni ez ügyben. Aztán ha nem találtok EMBERI hangon közös megoldást, akkor mehetsz az önkormányzathoz. De azután nem számíts arra, hogy kihívja bárki is a tűzoltókat, ha felgyullad a házad!
2015. márc. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy apszolut nem lehet 20 cm-re,meg nem is fog zavarni mert át nem fog lógni mert úgy nyírom neki mint annak a rendje a leveleket pedig majd szépen vissza szóróm.A probléma az hogy árt-e a kerítésnek illetve az alapjának ?
2015. márc. 8. 15:55
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Remélem sose leszünk szomszédok!
2015. márc. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a múlté lett az a rendelet ami előirta mely távolságra lehet ültetni a megye határtól .Ez most új megfogalmazást kapott.Bármely közel is lehet,csak a szomszédnak ezzel semmilyen hátrány nem okozhatok a tulajdona használatában .Ebbe aztán sok minden belefér,lehet majd pereskedni .Ezeket a dolgokat aztán hosszan sorolja a jogszabály .Még a föld alatti gyökerek is bent vannak .
2015. márc. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es.Most én lennék a rossz?Levázolom.Ez egy telken lévő ikerlakás,ami a ház szabályos elhelyezkedése miatt kb 1000m2 ből 550-et ő használ,és még az én részemre akar növényzetet...kis ujjam nem elég az egész karom kell?Én mindig tök korrekt voltam vele erre ő még a kerítés is veszélyezteti a gyatra ültetésével.Nem értem miért én lennék a rossz szomszéd.A kérdésem még mindig fent áll:jól gondolom hogy a gyökérzet veszélyezteti a kerítés alapját?
2015. márc. 8. 17:16
 7/11 anonim válasza:
Volt már szerencsém olyat látni, amikor a gyümölcsfa gyökere "megemelte" a kerítésbetont az alappal együtt. Ilyenkor persze reped szépen végig a beton...
2015. márc. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Így van, a fa gyökere meg tudja emelni a kerítésalapot meg a járdát.


Az ültetési távolságot szabályozó törvény megszűnt, de a települések többségénél helyi rendeletben ez már leszabályozták. Városokban szinte mindenhol, de sok helyen már falvakban is. Kérdezd meg a jegyzőt, és ha így van, akkor kérj birtokvédelmet. (Ezt csak 1 éven belül lehet kérni a cselekmény elkövetése után, utána pereskedhetsz.)

Ha ott hagyja a fáit, akkor ezzel a továbbiakban kárt okoz neked, amiért perelheted.

Nem csak a kerítésre gondolok, de pl. a fák gyökerei kiszárítják a földet a te oldaladon is, az ágai árnyékolnak, tehát te nem tudsz ott termelni semmit 10 év múlva, még rendes füvet sem.

2015. márc. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem nagyon szeretnék jogi dolgokba bele menni,mert ha ő is kekeckedik akkor az nekem se jó ,van nélam egy szabálytalan dolog....de ez tőle teljesen független.

Jó sós víz esetleg megoldja a problémát ?

2015. márc. 9. 16:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Simán feljelentheted később, mert mondjuk árnyékol a telkedre és kötelezni fogják arra, hogy kivágják. Pont tavaly volt nálunk is hasonló eset a FALUBAN! tehát nem a kertvárosban.


A másik kérdésedre pedig: Nagybátyám Pesten kromofággal oldotta meg a "problémát". Pár héten belül elszáradt az egész (és az felnőtt fa volt).

2015. márc. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!