Kezdőoldal » Otthon » Kert » Adhatok megint műtrágyát a...

Adhatok megint műtrágyát a csemetefáknak?

Figyelt kérdés

Tavaly ősszel adtam az 1-2-3 éves fáknak granulátumos kombinált műtrágyát.

Adhatok,érdemes-e,ajánlott-e megint kiszórni valamennyit?

Úgy gondoltam, hogy az első pár évben kapnak amíg rendesen begyökeresednek na meg, hogy nőjenek is egészségben.

Ha igen mikor?



2015. márc. 6. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:

hát éppenséggel úgy kellett volna elrakni a csemetéket hogy az ásott gödörbe érett trágyát teszel és az ellátja néhány évig a fát rendesen tápanyaggal és aztán néha néha attól függ mennyit szórsz alá, meglátszik és meghálálja a későbbiekben is de azt is ha néha meg tudod locsolni.

ha ki is szórod alá vagy forgasd be ha fel van lazítva az alja akár egy gereblyével is megteszi. de jó ha meg is ázik mivel a mindegy milyen műtrágya de a nitrogén néhány nap alatt elpárolog ha nem dolgozod be és nem ázik meg hogy bemosódjon.

hát nem tudom mennyit szórtál alá meg mlyet de pl egy 15-15-15 ös komplexből ha nem volt trágyázva akár 300 kilót is ki lehet szórni hektáronként az lebontva kb egy fa alá 15 dekát jelent. amit évente akár kétszer is megismételhetel tavasszal a meginduláshoz és nyár végefele hogy felkészüljön a vegetációs téli időszakra

2015. márc. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontosítás az előző válaszhoz: nyár végén N-tartalmú trágyát nem szabad, mert ha sok eső jön, akkor beindul az erős hajtásnövekedés, mikor már nem tudnak beérni az új hajtások.

Szeptember második felében szabad esetleg ismét N-t, mikor már nem indukál hajtásnövekedést, de a növény még fel tudja venni a tavaszi induláshoz.


A kérdésre: ha ősszel műtrágyáztál, akkor annak nagy része (a N kivételével) még el sem ért a gyökerekhez. (A N meg esetleg már le is mosódott onnan...)

Én inkább május táján lefújnám őket egy kis N-lombtrágyával.

2015. márc. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szeptember környékén azért szoktak adni neki nitrogént mert hamarabb lebomlik a lehulló levélzet és hamarabb komposztálódik tápanyagot juttat vissza a földbe így.

De igen ősszel inkább komplexet tavasszal meg már csak nitrogént hogy jobban meginduljon, növelő a zöld felületet

2015. márc. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!