Kezdőoldal » Otthon » Kert » Virágos kertet szeretnék, de...

Virágos kertet szeretnék, de nem tudom, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Kezdő háziasszonykénk szeretnék tanácsot kérni a tapasztaltabbaktól. Szeretném az udvarunkat egy virágoskertel hangulatosabbá tenni. A hely meg is van hozzá, mellékelem a képet. A bokrokat el szeretném tüntetni. De mivel nem volt senki akitől megtanulhattam volna és nincs is senki ismerős akitől megkérdezhetném, ezért nem tudom, hogyan kezdjek hozzá. Gondolom kikellene szedni a kavicsokat, (mert az van benne sok) aztán megkapálni és felásni?? Esetleg virágföldet közé keverni majd vagy trágyát? Vannak lovaink, a lótrágya jó lenne? Mikor kezdhetek el bele virágot ültetni? Milyet? Kérem valaki magyarázza el nekem az alapoktól. Az interneten nem találtam információt. Köszönöm előre is. N. A kép:


[link]


[link]



[link]


Ezt a nagy részt kellene helyrepofozni. Remélem nem lehetetlen?



2015. febr. 21. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem bonyolult :) kipucolod, felásod, feljavítod a talajt, beülteted palántákkal.

Én egynyári növényeket ültetnék a teraszhoz közelebb eső ágyásba, a távolabbiba meg örökzöldet, évelőket, vagy ilyesmiket, de ezt neked kell eldönteni, te tudod mi tetszik. A talajt is a választott növényeknek megfelelően kell előkészíteni. Fűszernövényeket is ültethetsz. Válogass olyanokat, amik az adott területen szépen fejlődhetnek. Innen nem látom, hogy milyen fekvésű, mennyire napos, szeles, nyirkos, stb., és azt se látjuk, hogy milyen a talaj.

2015. febr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Nézd csak, ezt is neked találtam :

[link]

2015. febr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 es,ez éppen nem kezdőnek való.Közterületeken lehet látni ilyeneket,kertészetben jártas dolgozók csinálják .
2015. febr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kavicsot eltakarítod.

Felásod. (Már ősszel kellett volna, de jobb későn, mint későn se.) Ha van érett lótrágya, ami már nagyjából földszerű, akkor közvetlenül ásás előtt terítsd szét a felszínen, és forgasd be. Ha nincs érett, akkor majd novemberben áshatsz be.

A felszínt elsimítod valamivel.

Egynyári virágpalántákat fajtától függően április közepétől vagy május elejétől lehet, árvácskát akár már most is.

Sok helybe vethető virág van (legényvirág, csillagrózsa), amiknek a magját már most el lehet ültetni. Szétnézel egy kertészeti üzletben a virágmagok között, és kiválasztod, ami tetszik, és lehet helybe vetni (nem kell palántának előnevelni), valamint nem lesz túlságosan nagy (ez is fel van tüntetve a csomagoláson).

2015. febr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pont ha most elkezd ilyeneket nézegetni, amit 2. linkelt, tudna egy jó kertet csinálni magának. Évelőket, talajtakarókat lehet már március közepén ültetni, legkésőbb őszre meg tökéletes lehet, hagymás növényekkel együtt.
2015. febr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as, ötletelőnek teljesen jó. Nyilván nem kell pont ilyet csinálni, de azért egy egynyári ágyás, nem olyan egetverően nehéz dolog, bárki meg tudja csinálni.
2015. febr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!