Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tuja ültetés magról. Hogyan...

Tuja ültetés magról. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szereztem pár tujamagot, egy befőttesüveg alatt vannak egy vizes vattán, gyönyörűen kicsiráztak, már kb 5 cm-esek. Hogyan tovább, hogy meg is maradjanak? Tudna nekem valaki segíteni, így még soha nem szaporítottam növényt.


Eddig erre jutottam:

[link]



2015. jan. 2. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán nem most télen kellett volna....
2015. jan. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tedd cserépbe, majd tavasszal vedd ki őket földdel együtt és mehet a kertbe.
2015. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazság szerint ilyenkor szokták, és tavasszal kiültetik, de teljesen analfabéla vagyok ebből a szempontból, annyit viszont tudok, hogy magról nehéz ültetni a tuját...

A szárról szaporítást tudom, csak maggal nem csináltam még, gondoltam teszek egy próbát, és ahhoz kérek tanácsot.

2015. jan. 2. 16:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Magról szaporítani nagyon könnyű, ha jók (nem üresek) a magok.

Ősszel földbe teszed, szabadföldbe vagy virágládába, aztán tavasszal kikelnek. Nem tudom, honnan vetted, hogy ősszel szabad kikeleszteni őket.


Ezeket a szerencsétleneket legjobb lenne kidobni és új magokat ültetni még a télen kintre, ezeknek nagyon kis esélyük van a tél túlélésére.

Ha melegben tartod őket, akkor a fényhiányhoz képest túl sötét lesz nekik, ezt nem viselik el hónapokon át, ha pedig hidegben tartod őket, akkor jelentkezni fog a palántadőlés nevű betegség, amit rendszeres gombaölős permetezéssel is nehéz magoncoktól egy egész télen át távol tartani.

Ha éppen kínlódni akarsz velük, akkor ültesd őket cserépbe, öntözd be gombaölős vízzel, utána már csak alulról kapjanak vizet, hogy a talajfelszín száraz legyen, és eszedbe ne jusson lefedni őket, mert a cél a szárazon tartással a palántadőlés elkerülése.

Ültetés után 1-2 hétig lehetnek szobahőmérsékleten, ablakban, aztán valami nagyon világos, 10-15 fok közötti helyen.

De a magvetésnek amúgy se sok értelme van, mert minden példány másként fog kinézni, és gyakori köztük a csúnya, ritkás darab. Dugványozni sokkal jobb, és azt is ugyanolyan nehéz elrontani, mint a magvetést. (Tehát, leginkább csak a rossz időzítéssel lehet...)

2015. jan. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Amúgy egy elvileg szakértő mondta, hogy most csináljam, hát, lehet ő is csak találgatott. Nah mindegy, majd meglátom mi lesz.

2015. jan. 2. 21:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!