Kezdőoldal » Otthon » Kert » Visszavághatom most a leandert...

Visszavághatom most a leandert? Teleltetés elött gondoltam visszavágni hogy jobban be férjen. Jelenleg még az udvaron van.

Figyelt kérdés
2014. nov. 18. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Metszés kora tavasszal vagy a teleltetés előtt ajánlott.


[link]

2014. nov. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, visszavághatod.

Ha nem túl világos, ehhez képest meleg a telelőhelyed, akkor ki fog hajtani még bent, úgyhogy csak annyira vágd, hogy a vékony, világos téli hajtásokat tartalmazó öregebb részeket még tavasszal is le tudd vágni.

Minél kevesebbet vágsz, annál kevésbé fog hajtani télen.


Ameddig nem lesz -3-nál hidegebb, addig lehetőség szerint hagyd kint, ha nem tökéletes a telelőd. -4-5 már azért megcsípi az érzékenyebb fajták levelet.

Ha tavasszal hajtani kezd bent, akkor amint elmúlnak a mínuszok, egyből tedd ki védett helyre. 1-2 fokos fagy esetén is csak a levágandó megnyúlt részek fagynak el.

2014. nov. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én se nagyon értem ezt a metszés dolgot,főleg,hogy ellentétes infókat szerzek, viszonylag új leanderes vagyok. Azt mondják,a tavaszi metszés helyén/után fejlődött új hajtások azonévben nem virágoznak. De ha meg télen metszek,akkor levágom a magtokos végeket,amik meg majd a teleltetés végére érnének be és pattannának szét - ekkor betakarítható.

Számomra emiatt logikus a tavaszi metszés,de akkor mi lesz a virágzással? Köszi szépen a segítséget!

2014. nov. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyan sokat nem érnek azok a magok, 2-3 évvel később virágzik egy magonc, mint egy dugvány. Nem ördöngösség a gyökereztetés.


Ha sokat vágsz le (mindegy, hogy ősszel vagy tavasszal, mert télen nem nő, de ha mégis nő, akkor az baj), szóval ha sokat vágsz, akkor az onnan előtörő hajtások nagyon erősek lesznek, és erős hajtás soká fog virágot hozni. Ha szinte kopaszra vágod, akkor előfordulhat, hogy nem virágzik abban az évben, de valószínűbb, hogy nyár végére azért virágzik.

Tehát ha már nem akarod növelni a növény méretét, akkor ne ültesd túl nagy edénybe, és olyan tápoldatot használj, amiben kevés a N, így nem kell sokat vágni belőle. Nálam nem nő sokat, csak a virágokat hozza, így ősszel nem kell metszeni, a virágos hajtások fele is meg szokott maradni a tavaszi metszés után is, és ezeken hamar jönnek a virágok, aztán nem túl sokára a nem túl erős új hajtásokon is virág lesz.


Talán félreérthetően írtam előzőleg, nem úgy értettem, hogy helyesebb dolog ősszel metszeni, hanem hogy ha olyan óriásira nőtt, hogy nem fér be a telelőhelyre, és mindenképpen sokat le kellene belőle vágni tavasszal is, akkor a felesleg felét vagy kétharmadát már ilyenkor is le lehet vágni.

2014. nov. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lemetszett ágakat természetesen kigyökereztetem. Viszont számomra nagyon is sokat érnek a magok! Egyrészt bensőségesebb a kapcsolat a növénnyel....másrészt megéri a várakozást is,tekintve a virágok meglepetés színét....

Köszönöm segítséged!:)

2014. nov. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!