Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy viaszvirágom (hoya),...

Van egy viaszvirágom (hoya), de szerintem nem szeret nálam élni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Elég kókadt szegényke,a levelei is kicsit furcsák,és minap egy sárga sáv jelent meg az egyik levélen(mitől lehet?),átraktam egy másik,kicsit sötétebb helyre.Télen,tavasszal meg tetves volt,alig bírtam kiírtani róla (ez lehetett azért,mert nem meleg volt neki a szobámban). Most nem is virágzott,de meg tudom érteni azok után,amiken keresztülment nálam...

A barátomtól kaptam születésnapra télen,és szeretném,hogy szép legyen,és jó legyen neki...Ha tudtok valamilyen tanácsot,vagy valamilyen tapasztalatotok van a növénnyel kapcsolatban,írjatok!


2008. aug. 14. 12:11
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én így tartom és egészséges gyönyörű és virágzik:)

Világos hely, némi közvetlen napsütés sem árt, de a déli napsütéstől óvni kell. Sötét helyen nem szeret és nem is virágzik.

Átlagos meleg kell neki, télen 10-14 fok, nekem egy üvegfalú előtérben van, ahol nincsen fűtőtest.

Tavasztól őszig sok víz kell neki, de pangó vízet nem szabad alatta hagyni. Télen kevés víz kell neki, és két locsolás közt, hagyd kiszáradni a földet.

Rendszeresen kell vízzel permetezni, mert kell neki a pára, kivéve mikor virágzik.

Ha nem virágzik, az lehet tápanyaghiány miatt, bolygatás ( nem szabad évente átülteni, sem pakolászni egyik helyről a másikra, sötét van neki, ja és úgy tanultam nagymamámtól, hogy az elvirágzott hajtásokat nem szabad visszavágni.

Kártevők (ezt egy könyvben találtam)

A gyökérgubacs-fonálféreg legkedveltebb gazdanövénye, de meleg, száraz élőhelyen a pajzs- és gyapjastetvek is szívesen szívogatják nedveit.

Remélem meg tudod még menteni.

2008. aug. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!