Kezdőoldal » Otthon » Kert » Leszedjem a zöld chilipaprikát...

Leszedjem a zöld chilipaprikát, vagy be fog még pirosodni?

Figyelt kérdés
Ültettem piros és lila chilipaprika magokat, a termés nagy része már piros, illetve lila, de vannak még zöld paprikák is rajta. Kint volt az erkélyen, de kb egy hete behoztam a szobába, mert kint már hideg lenne. A kérdésem az, hogy a zöld termést leszedjem-e róla, és ha igen, úgyis be fog pirosodni/lilulni? Vagy hagyjam rajta, és a szobában is megérik majd?

2014. okt. 28. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:

"Veletlenül" pont nemreg olvastam Balint gazda oktoberi tanacsainal, bar a paradicsomnal, hogy a be nem erett, zöld paradicsomot szaraval együtt le kell vagni es felakasztani hüvös helyen, pl. pinceben, es ott be fog erni. Javaslom, keress ra!

Sztem a paradicsomhoz hasonlo lehet a Paprika is, de hatha talalsz konkretan erröl is!

2014. okt. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A teljesen zöld is bepirosodik, szedd le nyugodtan. Én fel szoktam fűzni őket cérnára a száron átszúrva, és fel van akasztva a konyhában. Kb. egy-két hét alatt teljesen bepirosodik. Szellősre fűzd, vagy ha nem akarod, akkor tálcán is lehet szétterítve, és a szekrény tetején bepirosodik, majd megszárad.
2014. okt. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bepirosodik leszedve is, de nem lesz igazán erős. Meg szobában száron tartva sem, de úgy mégis, lesz valami.

Nincs valami világos, napos, de jelenleg még fűtetlen előtér, vagy ilyesmi? Ott még sokat fejlődnének a paprikák. (Bár a meleg lakásban való tartás miatt már biztos sárgulnak a levelek.)

2014. okt. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, még nem sárgulnak a levelei. A lakás elég hűvös, főlag ha nem vagyunk itthon, de sajnos a nap közvetlenül nem éri, a lakás fekvése és egyéb okok miatt.
2014. okt. 29. 21:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!