Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja lehet a pozsgásomnak?

Mi baja lehet a pozsgásomnak?

Figyelt kérdés

Nyáron vettem egy kis pozsgás növényt: Crassula Mostrosa-t ( [link] Már átültettem, és egészen eddig nagyon jól bírta a gyűrődést. Az ablakban tartottam, hetente locsoltam, nagyon szépen növekedett. Most azonban a levelei besárgultak, és elkezdtek potyogni. Nincsenek összefonnyadva, látszólag semmi bajuk nincs, csak besárgultak, és leestek :(

Ez lehet a magas páratartalom miatt? Túlságosan megszívhatta magát vízzel?


Nem fűtöttünk, hogy meleg érte volna, s ősz óta már csak ritkábban locsolom.



2014. okt. 22. 08:33
 1/1 hell-ikon ***** válasza:

Reméltem, hogy a link a jelenlegi állapotáról mutat képet a növényről, az alapján könnyebben tudna az ember mondani bármit is.

Ha csak néhány alsó levélről van szó, akkor az még normális is lehet, mert ez egy idővel fásodó kis növény. De így látatlanban, leírás alapján nehéz bármit is mondani.


Persze a túlöntözés lehetősége is fenállhat, mert nem tudom mit jelent nálad a "ritkábban locsolom" kifejezés.

Két öntözés között hagyd kiszáradni a talaját és adj kevesebb vizet neki, mint nyáron szoktál egy-egy öntözés alkalmával.

2014. okt. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!