Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ennek a sansevierànak...

Ennek a sansevierànak (anyosnyelvnek) mi lehet a baja? Foto lent!

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Pär napja vettem észre,hogy két levélnek a széle elkezdett fonnyadni.ez lehet tulöntözéstöl?Vagy mitöl?Sosem làttam még ilyet.:-((


2014. okt. 20. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon kicsi neki a cserep-vedd ki,szedd szet,es ültesc nagyobba.Az Sem jo,hogy nem tud alul kifolyni a felesleges viz-mindenkepp 2cserepbe ültesd,az egyik(belsö)legyen lukacsos.
2014. okt. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kicsi a cserép, csak rossz szögből volt fotózva.
2014. okt. 20. 17:54
 3/10 A kérdező kommentje:
2014. okt. 20. 17:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsi,latszik a sok oldalhajtas,lattam mar 50cm szeles,es 2meter magas anyosnyelvet is,folyamatosan nö,ugyhogy mindig nagyobb cserep kell neki.En idönkent atültetem,es nincs vele gond.
2014. okt. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50cm szeles cserepben Volt,es 2meter magasra nött-igy ertettem.
2014. okt. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincsen túllocsolva?
2014. okt. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De én is arra gyanakszok, mert nem voltam itthon pár hétig, és a család összes tagja locsolgatta :-(((
2014. okt. 21. 07:45
 8/10 anonim ***** válasza:

A föld inkább több is az ideálisnál, a Sansevieria szeret "nyomorogni", mint a pozsgások általában. Ötöde földben is lehetne szép, megfelelő tartás esetén.

Ilyen sok földben felléphet a túlöntözés.

Itt viszont a túlöntözést inkább az okozta, hogy nincs lyuk az edény alján, és vízben állt egy ideig. Ez nem növénynek való edény. (Jó, annak árulják, de nem annak való.)

Konkrétan, valami baktériumfertőzésre gondolok, de egy kis szárazon tartáson kívül mást nem nagyon lehet tenni. Ha fokozódik a rothadás, akkor ezeket a leveleket tőben vágd le.

2014. okt. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat!Akkor nem kell az egész növényt àtültetni?(illetve csak majd, ha a cserepet kicserélem)?
2014. okt. 21. 15:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártana átültetni (ennél semmiképpen nem több földbe), vagy legalább egy kis lyukat ütni ennek az aljára, ha nincs.
2014. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!