Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növény / virág lehet ez?

Milyen növény / virág lehet ez?

Figyelt kérdés

[link]


egyszer csak megjelent a kertben a fű kellős közepén, nem is ültettem el oda semmit... néztem - néztem egyszer csak megindult, esőzések is voltak úgyhogy neki kedvezett ahogy nézem most már több mint fél méter magas.

Elkezdtek rajta kijönni valami szúrós gombócok (inkább tojás alakú) és az elején puha volt most már komolyan kemény és szúr mint egy sündisznó.

Félek hogy valami mérgező növény, de gondoltam mielőtt kiirtom, rákeresek de nem találtam semmit.

2 éves kisfiam van, miatta aggódom amúgy nem érdekelne, mert nagyon szép nagy levelei vannak és fehér tölcsér alakú virágai amik egyszer kinyílnak aztán leesnek.


köszi



2014. szept. 14. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Csattanó maszlag. Ez egy mérgező növény (gyom), vigyázni kell vele, nehogy megegye bármely részét is valaki. Hiába szép, ki kell irtani, minél előbb, annál jobb.


[link]

2014. szept. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

NAGYON KÖSZI!!! most kicsit megijedtem mert szokta fogdosni meg szagolgatni a virágait...olyan szép de muszáj leszek kiszedni, hálistennek csak egy tő van viszont az nagyon nagy.

Köszönöm szépen

2014. szept. 14. 14:35
 3/5 A kérdező kommentje:
jézusom ahogy végig olvastam hogy milyen meg mennyire mérgező kirázott a hideg, meg hogy drog meg mittudomén... :-S most pont alszik a kisfiam, ki is megyek ki irtani...rettenetes...honan jöhetett egyáltalán ide a kertembe?
2014. szept. 14. 14:38
 4/5 anonim ***** válasza:
2014. szept. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nem semmi... akkor a hangyák a tettesek :)

köszönöm a linket

2014. szept. 15. 07:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!