Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek is gyönyörű egy...

Szerintetek is gyönyörű egy kertben egy szépen megkötözött magas szőlőlugas?

Figyelt kérdés
2014. aug. 22. 20:03
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Kedves előző válaszoló

ad1: a levelek maximum vizet és ásványi anyagot szívnak el a fürtök elől ha többen vannak, másrészről a fotoszintézis révén ők termelik a cukrot, amitől megédesedik a gyümölcs

ad2: másrészről helyes metszéssel megfelelően beállítható a várható termésmennyiség, amelyet megfelelően és kifogástalanul kinevel a növény, így nem kell mondjuk zölden fürtválogatást végezni, feleslegesen kiaknázva ezzel a növény energiakészleteit, ha csak nem nagyon indokolt, pl.: betegség miatt

2014. aug. 23. 21:52
 12/12 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon tetszik, én is szőlőzöm majd tavasszal. De én lugast nem szeretnék, mert nagyon félek a darazsaktól. Ráadásul sosem permetezek semmit ( kártevők ellen madárodúkat raktam, esetleges gombabetegségeknél, pedig levágom a lombozatot és elégetem). De van olyan csemegeszőlő (szomszédasszonyomnak is), amit sosem kell permetezni, na, azt ültetek jövőre.:)
2014. aug. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!