Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek is gyönyörű egy...

Szerintetek is gyönyörű egy kertben egy szépen megkötözött magas szőlőlugas?

Figyelt kérdés
2014. aug. 22. 20:03
1 2
 1/12 anonim válasza:

Persze.

Nagyon jól mutat! :)

2014. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szép hát! Nálam 3 méteres falat képez, csak a sok eső miatt nem úsztam meg a peronoszpórát 3 permetezés ellenére se. Gondolom hozzájárul, hogy csemegeszölők.
2014. aug. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem több HA-van .de semmi pénzért nem tennék az udvarba. Attól sok sok szebb növény van,és nem kell állandóan vegyszerezni . És 11. hótól 05.hóig nem 1 szép látvány !
2014. aug. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szolo helyett lila akacot vagy illatos loncot javasolnek, de egyebkent tenyleg szep, csak epp nem szolobol keszitenem :)
2014. aug. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
szerintem meg egy szépen kinevelt lugasnál télen még a szép szőlővesszők is tetszetősek! csak gondosan kell alakítani, metszeni
2014. aug. 22. 21:45
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem speciel nem tetszik, nekunk lila akacbol van lugasunk.
2014. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A lilaakác is lombhullató. Az sem szép télen...
2014. aug. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A hársfám pedig 9 hónapon át szemetel a teraszra, mégis szeretem...


Nekem nagyon tetszenek a szőlőlugasok, sajnos nekünk még nincs, de azt fogunk rakni a terasz mellé. Igaz, az nem lesz lugas és főleg azért, mert más helyre nem tudjuk tenni és szeretem a szőlőt... De a szomszédnak van lugasa és szerintem gyönyörű! Télen persze máshogyan néz ki, de rondának akkor sem látom :) A loncaim rövid ideig virágoznak, akkor elmennek, egyébként rondák, na azokat fogom cserélni... Egy csomó növény van, amit csak a rövid virágzásáért tart az ember, a szőlő sokkal jobb.

2014. aug. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is pont most határoztam el, hogy a rózsalugasom helyére szőlőt teszek. Gyönyörű volt a rózsa, de elegem van a tüskékből, ilyenkor nyáron mindig olyan a karom, mintha megvertek volna, tiszta karmolásos. A szőlőnek legalább lenne valami haszna is és nem szúr. :) Én fehér szőlőre gondoltam, mert a kéket nem szeretem, talán pölöskei muskotályost fogok venni. Kicsit aggódom a metszés miatt, mert ugyan régen volt nagy szőlős kertünk, de én sosem metszettem.
2014. aug. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ki kell ábrándítsalak kedves kérdező, télen nincsenek szép szőlőlevelek. A magasra nevelt szőlővesszők olykor több bosszúságot okoznak, mint örömet. Nem leányálom létráról szőlőt metszeni, nekem biztosan nem. Csak a látvány miatt nem csinálnék magas szőlőlugast, kordonra kötözve is van olyan jó, még a termés is. Ne feledd, sok szőlőlevél csak elveszi a tápanyagot a szőlőfürtök elöl, amiért egyáltalán érdemes szőlővel foglalkozni. Arról ne is beszéljünk, hogy a minőség érdekében a termés mennyiséget is korlátozni kell. Elöző válaszolónak üzenem, hogy a metzés tanulható, nem vele született képesség. Csak tessék olvasni a könyveket, nézni a videókat az interneten.
2014. aug. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!