Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meddig érdemes rózsát töveztetni?

Meddig érdemes rózsát töveztetni?

Figyelt kérdés
Hallottam már, hogy az első virágzásból kell ledugni töveztetni. Mi ennek az indoka? 20 évesnél idősebb rózsatövek vannak nálunk. Van esélye, hogy átültessük? Életben marad, ha a tövének csak egy részét próbálom átültetni?

2014. júl. 24. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Most még nyugodtan gyökereztethetsz hajtást. Később már nem, mert nem fog beérni annyira, hogy bírja a fagyokat.


A töveket november végétől tavaszig átültetheted, ha jól csinálod, megmaradnak.

Minél nagyobb gyökérrel teszed át, erősen visszavágod, tavasszal, mikor hajtani kezd, akkor még jobban visszavágod, hogy csak 3-4 rügy maradjon tövenként. (Ősszel nem szabad ennyire visszavágni, mert visszafagy.)

2014. júl. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. De azt is kérdezem, hogy ha nem tudom egészben kiásni az idősebb rózsa tövét, akkor érdemes-e vele dolgozni? Vagyis, ha megsérül a töve?
2014. júl. 26. 17:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát nyilvánvaló, hogy nem tudod egészben kiásni, mert a vége esetleg 5 méterre van.

Elég, ha a gyökerekből 30-40 cm-es darabok megmaradnak.

Csak ehhez mérten a vesszők méretét is le kell csökkenteni.

Ősszel vágd vissza az ágait úgy, hogy csak a néhány legalsó idei hajtás maradjon. Utána kiásáskor úgy, ahogy írtam.

2014. júl. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. aug. 14. 14:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!